VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Každoročně rozdělí miliony

Východní Čechy – Deset milionů korun každoročně rozdělí mezi podnikatele, obce a neziskové organizace v regionu Místní akční skupina (MAS) Orlicko.

5.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Jde o neziskovou organizaci, jejíž hlavní aktivitou je zprostředkovávat dotace z programu Leader.


Pro rozvoj venkova


Dotační program Leader je iniciativou Evropské unie, která od roku 1991 pomáhá v rozvoji venkovských oblastí. Z Leaderu bylo v loňském roce podpořeno celkem 32 projektů. Mezi úspěšnými žadateli bylo patnáct neziskových organizací, dotace byla udělena například na vybavení divadelního souboru v Lipce, raft klubu letohradského gymnázia nebo výměnu oken v objektu Tělocvičné jednoty Sokol v Kunvaldu. Šest schválených projektů podaly města a obce, Klášterec nad Orlicí například získal prostředky na obnovu veřejného prostranství, Letohrad na vybudování skateparku v Proutnici. Jedenáct projektů podpoří drobné podnikatele, za poskytnuté prostředky například modernizují truhlářské provozovny v Jamném nad Orlicí nebo Jablonném.

Stejnou šanci dostanou neziskové organizace a podnikatelé i v letošním roce. „Předpokládáme, že výzvu k předkládání žádostí vyhlásíme během jara letošního roku. Příjem žádostí potom předběžně plánujeme na období od poloviny června do poloviny července. Své projektové záměry však mohou potenciální žadatelé konzultovat v kanceláři MAS průběžně,“ uvedla manažerka sdružení Ivana Vanická. Řadu informací, například o vyhlášených výzvách nebo podmínkách, za kterých je možné získat dotaci, obsahují i webové stránky sdružení www.mas.orlicko.cz. Dotace může být různě vysoká. „U neziskových organizací budeme podporovat zkvalitňování zázemí pro činnost aktivních spolků na Orlicku, a to dotacemi ve výši až 90 procent z celkových nákladů. Mezi příjemci z řad podnikatelských subjektů bude podpora zaměřena na projekty podnikatelů v dřevozpracujícím průmyslu, kdy dotace může dosáhnout až 60 procent. Podpořeny budou i projekty zaměřené na modernizaci zemědělských podniků, v tomto případě může být dotace ve výši 40 až 60 procent. V neposlední řadě budou podporovány i projekty obcí, jejichž předmětem bude zkvalitňování základní i doprovodné infrastruktury. Dotace může být až 90 procent,“ upřesnila Ivana Vanická.


Vydávají zpravodaj


Sdružení začalo také vydávat zpravodaj. Lze se v něm dočíst, jakým projektům se dostalo podpory a jsou zde i popsány zkušenosti úspěšných žadatelů. První číslo bylo zdarma distribuováno do informačních center, na radnice v regionu, zájemci si zpravodaj mohou vyzvednou i v kanceláři MAS. (tz, zr)

5.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kulturním centrem bude znít středověká hudba uskupení Kantoři.

Adventní koncert se ponese v duchu středověké hudby

Krajská hokejová liga: SK Třebechovice pod Orebem - Stadion Nový Bydžov.

Třebechovičtí doma nezvládli derby s Novým Bydžovem

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Přepadená pošta už zase žije Vánocemi, štamgasti manévry

Hradec Králové - „Škoda, že pošta neinvestovala více peněz do kamer. To by pak bylo snazší hledání,“ postěžoval si jeden z kriminalistů na chodbě pošty v hradecké ulici Fráni Šrámka, když předával zdejší vedoucí lejstra k vyplnění pro ženu, na kterou ve středu krátce před polednem vytáhla zakuklená starší žena pistoli a požadovala peníze.

Zastupitelé v Týništi budou jednat o rozpočtu na příští rok

Týniště nad Orlicí - Závěr roku nepatří jen bilancování toho uplynulého, ale také přípravám na rok příští.

Před krajským úřadem příští rok znovu zavlaje vlajka Tibetu

Královéhradecko - Již potřetí v historii se Královéhradecký kraj oficiálně zúčastní kampaně Vlajka pro Tibet, která poukazuje na porušování lidských práv. Vlajku kraj vyvěsí na svém oficiálním stožáru na Pivovarském náměstí v Hradci Králové 10. března 2018. Rozhodla o tom rada kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT