A ouha nebylo to víno, nebylo to ani pivo, ale záhadných sedm miliónů. Kde se vzaly, těžko povědět. Podstatné však je, na co jenom asi byly. Tak na to víno asi určitě ne. A také u koho.

Obyčejný daňový poplatník to taky asi nebyl. Budeme-li tipovat někoho z parlamentní sféry, možná se i trefíme. No, podle názvu bychom asi tipli, u koho se oněch sedm miliónů nalezlo. A u koho se při domovní prohlídce našlo dalších třicet miliónů? A kdo podporoval vesnici, kde měl domek, několika miliony ročně, chtěl zde postavit gymnázium, i když by se ani nenaplnila kapacita tříd? Kdo si ve všem tipl Davida Ratha, tomu dávám za pravdu. Včera se objevil před poslanci a byla to jedna perla za druhou.

Jedno je ale jasné. DeRathizace naší poslanecké sněmovny by do státní kasy přinesla pěkných pár peněz a navíc by se toto úplatkářské místo alespoň pročistilo od stále přetrvávající korupce. Celkově vzato, byla by to úspěšná akce. Stejně se tam všichni špehují, a tak by stačilo jenom použít těchto několik týdnů záznamů.

Má to ale jeden háček. Korupce. A kdo by se v tom hrabal, když může dostat svých sedm miliónů a v klidu říct, že nic zajímavého tam nebylo a lidi to „zblajznou" jako politik pár miliónů. A není vyloučené, že příslušníci parlamentu by zahájili odvetnou akci v podobě ''krabic s vínem'', které jaksi, ale čistě náhodou a naprostým nedopatřením, unikly kontrole. A jsme zase u původního problému. Název si domyslete sami. Ale nedivil bych se, kdyby politici začali psát obdivné básně tohoto rázu.

Korupce jó korupce,

A krabice s vínem,

Korupce jó korupce,

Kde to jenom žijem.

Korupce jó korupce,

To je ale krása,

Uplatíme poslance

V tom je naše spása.

Jan Koubek, 15let
Hradec Králové