V Opočně to v sobotu bude jinak, ledová plocha zdejšího stadionu bude hrát všemi barvami. Od 13 hodin tam začne Dětský karneval na ledě, každoroční akce, která přinese nejen množství barevných kostýmů, ale především spoustu zábavy a písniček pro malé i větší účastníky.

Už několik let pořádá HC Opočno dětský karneval ve spolupráci s učitelkami zdejší mateřské školy. „My sami jsme schopni připravit program spojený s hokejem a bruslením, ale nejrůznější soutěže a zábavná motivace pro děti - v tom jsou naše učitelky ze školky prostě nejlepší. Jsme moc rádi, že do toho jdou s námi,“ hodnotí spolupráci Dušan Felcman z HC Opočno, jeden z mnoha pořadatelů, a slibuje opět nový program.

Jaké budou novinky? Rozdělení na tři třetiny a dvě přestávky stejně jako u hokejových zápasů, to tu ještě nebylo. Soutěže, diskotéka, karnevalový rej, tombola, to všechno bude na programu v době od 13 do 16 hodin, ale skvělá podívaná bude i o přestávkách. Baroni HC Opočno (ti nejmenší hokejisté) zahrají krátký mini hokej. „Předvedou i nájezdy, účastníci karnevalu si pak sami vyzkouší trefu do branky,“ prozrazují pořadatelé program první přestávky, o druhou se postarají mladé krasobruslařky z Nového Města nad Metují. Nové budou i soutěže. „V loňském roce děti hledaly poklad, tentokrát se ocitneme v pohádkách,“ přibližuje sobotní program Vendula Novotná z Mateřské školy Opočno. „Děti půjdou do lesa jako Jeníček a Mařenka, ale cestou budou muset posbírat všechna plyšová zvířátka. Také zařadíme krmení Otesánka, který je věčně hladový a musí dostat svou denní dávku míčků,“ prozrazuje Vendula Novotná aspoň dvě z mnoha pohádkových soutěží a dodává, že soutěže jsou připraveny i pro malé nebruslaře. A co je nejdůležitější? Nějakou malou sladkost prý dostane každý, i kdyby měl v sobotu smůlu a nedařilo se mu!

Je tedy jisté, že v sobotu se v Opočně bude bavit každý, zkušený moderátor klaun Lukino je zárukou. „Čím víc masek, tím lépe, ať je veselo! Masky budou mít vstup zdarma,“ vzkazují pořadatelé, sami prý půjdou příkladem, jejich masky budou opravdu karnevalové.

(dm)