„I nadále zůstává uzavřen jeden úsek silnice III. třídy v Orlických horách, a to na trase Sněžné – Polom. Komunikace zůstane uzavřena až do odvolání. Jakmile bude technika schopna silnici ošetřit a zprůjezdnit, tak se znovu otevře,“ informovala tisková mluvčí Policie ČR v Rychnově nad Kněžnou Alena Kacálková.

Obyvatelé Sedloňova se ve čtvrtek ráno vesměs do práce dostali, stejně jako děti, které dojíždí do školy v Deštném v Orlických horách. „Všichni žáci do školy dorazili, kromě jednoho chlapce ze Zdobnice. Toho vozí tatínek autem a volal nám, že přijede později,“ uvedla Milena Voglová z kanceláře deštenské základní školy.

Pracovníkům Správy a údržby silnic Rychnov nad Kněžnou se podařilo během dopoledne zprovoznit dva úseky doposud uzavřených komunikací, a sice Plasnice - Deštné v Orlických horách a vozovku v obci Kačerov. „Jediná silnice Sněžné – Polom zůstává pro motoristy uzavřená, jinak jsou všechny průjezdné a posypané,“ řekl za rychnovské střediško SÚS Michal Novotný.

Pozor si včera museli dávat i řidiči jedoucí po hlavních tazích. Například na trase Rychnov nad Kněžnou – Dobruška byla silnice během celého dne neudržovaná. „Jela jsem tudy ráno sice ve vyjetých kolejích, ale po projíždějícím pluhu ani památky. Odpoledne to bylo to samé. Navíc se u semaforu mezi Solnicí a Ještěticemi, kde opravují část vozovky, tvořily dlouhé kolony. Cestu z Rychnova do Dobrušky jsem jela čtyřicet pět minut,“ řekla řidička z Domašína u Dobrušky.