Letní počasí a dlouho přetrvávající extrémně vysoké teploty vyhání lidi za osvěžením k vodě.

Koupaliště na Rychnovsku si nemohou na nedostatek návštěvníků stěžovat, a to hlavně o víkendech. „V sobotu a v neděli se přijede vykoupat zpravidla 500 až 600 lidí, ve všední dny jezdí návštěvníci spíše v odpoledních hodinách," prozrazuje jednatel kempu Písák v Týništi nad Orlicí Vladimír Šimon.
Ten doufá, že bude letošní sezona delší než ta loňská. Před rokem totiž na přírodní plovárně museli zavřít už v polovině srpna.
Asi 500 až 800 návštěvníků zavítá také na koupaliště u rybníku Broumar v Opočně.
Velmi oblíbené jsou v současné době nudistické pláže. Na Rychnovsku se začínají postupně rozšiřovat. Milovníci naturalismu jezdí často právě do Týniště, kde funguje šedesátimetrová nudistická pláž. „Nudisté k nám jezdí opravdu hodně často," dodává Vladimír Šimon.
Na „nuda" mohou zájemci nově vyrazit také na koupaliště v Dobrušce. Zde se mohou opalovat nudisté teprve krátce. Na místním koupališti je to novinka.
Opalování bez plavek frčí
„Letos poprvé tu máme oddělenou zónu, kde se mohou milovníci naturalismu opalovat bez plavek. Do bazénu ale samozřejmě musí v plavkách. Od začátku července máme koupaliště otevřené od 9 do 19 hodin, v té době mohou návštěvníci využívat i nudistickou pláž," prozrazuje vedoucí sportovních a kulturních zařízení v Dobrušce Petr Poláček.
Ne všichni ale vyráží na koupaliště jen kvůli plavání nebo chytání bronzu, mnohé totiž lákají vodní sporty. K vodě se tak vydávají především za zábavou.
Kromě plážového volejbalu si milovníci sportu na koupališti v Dobrušce mohou zahrát petanque, kroket nebo stolní tenis.
Broumar láká na šlapadla a kánoe
V Opočně lákají na sportovní disciplínu nazývanou aquazorbing. Tento nový druh adrenalinové zábavy, kde se může každý projít po vodě v plastové kouli, nabízí v kempu Broumar v Opočně.
„Aquazorbing je pro děti až od 10 let. Návštěvníci u nás mají velký zájem hlavně o šlapadla. Na Broumaru je využijí především rodiny s dětmi," svěřuje se vedoucí opočenského koupaliště Milena Kábrtová. Ve zdejším rekreačním areálu, který přímo sousedí s rybníkem, si mohou příchozí vyzkoušet také atraktivní jízdu na kánoi.