Navštivte nefrologickou ambulanci už zítra ve čtvrtek 12. března a nechte si vyšetřit vaše ledviny. Vyšetření se bude provádět kdykoliv mezi 7:00 a 17:00 hodin.

Na vyšetření se není třeba objednávat, nemusíte být nalačno. Nefrologická ambulance se nachází v prostorách dialyzačního střediska ve vilové čtvrti nad plaveckým bazénem v Rychnově. Kdybyste ji nemohli najít, tak telefon do ambulance je 494 539 885. Poradí vám, jak se k ambulanci dostanete.

Chronické onemocnění ledvin nemusí pacienta bolet. Mezi projevy může patřit krev v moči, otoky nohou, únava, vyšší krevní tlak, časté močení. Čím dříve je nemoc ledvin diagnostikována, tím jednodušší je léčba a tím nižší je riziko výskytu dalších onemocnění.

Preventivní prohlídku by určitě měli absolvovat lidé nad 50 let, osoby s vysokým krevním tlakem, diabetici a všichni, kteří mají onemocnění ledvin v rodinné anamnéze. Ale vítáni jsou všichni bez rozdílu věku.

Včasná diagnóza může selhání ledvin zabránit nebo je výrazně oddálit. U části pacientů s chronickým onemocněním ledvin bohužel onemocnění zůstává neodhaleno, neboť probíhá bez výraznějších příznaků.