Měla by tu  vzniknout nová klidová zóna a také se má zlepšit zázemí.

To bude velkým přínosem především pro hojně navštěvovaný divadelní festival Poláčkovo léto.
„Plánujeme vybudování sociálních zařízení v suterénu, což zvýší kapacitu budovy," prozrazuje starosta okresního města Jan Skořepa.
Podle něj se tím zlepší komfort diváků a návštěvníků jízdárny.

Zámecká jízdárnaBudova vznikla kolem roku 1723 patrně podle návrhu Jana Blažeje Santiniho-Aichela pro hraběte Františka Karla II. Libštejnského z Kolowrat.

Jízdárna se nachází poblíž areálu zámku a je chráněna jako kulturní památka České republiky. Obklopuje ji park. Jeho část by město rádo zvelebilo.

Stavba na obdélném půdorysu byla se zámeckým areálem spojená krytou chodbou, která na budovu jízdárny navazovala 
na západní straně a vedla 
do vstupního prostoru

Tím však úpravy nekončí. Dokončovat se bude i terasa, kterou je potřeba vydláždit.
„Terasu chceme dobudovat podél celé délky. Také chceme dokončit zábradlí. Loni jsme například postavili schodiště," vypočítává starosta, podle kterého je potřeba upravit také dveře.
„Je nutné je otočit, aby se otevíraly směrem ven. Je to především kvůli bezpečnosti," vysvětluje.
Pokud se navíc město dohodne s majitelem Kolowratského zámku, rádo by zvelebilo i venkovní prostranství .

„Chtěli bychom se postarat o parkovou úpravu. Byl bych rád, kdyby tu vznikla klidová zóna, ve které by mohli lidé relaxovat a také se kochat pohledem na opravenou jízdárnu," uvádí.
Dříve totiž objekt skrýval plechový plot.

„Ten, tuším více než dvacet let, odděloval jízdárnu od okolního světa. Chtěli bychom, aby se tato lokalita stala novou klidovou zónou," popisuje Jan Skořepa.

Tyto plány vítá i organizátor řady kulturních akcí v Rychnově, mimo jiné i festivalu Poláčkovo léto, Jan Tydlitát.
„Jsem velice šťastný, že jsem se dočkal jízdárny v této podobě, kdy je téměř dokončená terasa i přístupové cesty a plechový plot je pryč," podotýká.

Podle něj se objekt stal opět důstojnou částí Kolowratského zámku. „Možná bude jednou obnoven i most mezi těmito dvěma budovami," doufá.

Jan Tydlitát by byl podle svých slov velmi rád, kdyby se bývalo podařilo prosadit projekt, který počítal s většími úpravami v budově. Lepší zázemí by podle něj bylo pro jízdárnu skvělé.
„Musíme však stát nohama na zemi a netoužit po věcech, které nejsou možné," dodává s tím, že podoba, kterou má objekt nyní, pozvedne i festival Poláčkovo léto a rychnovskou kulturu obecně.
„Určitě budeme chtít využít novou terasu a zakomponovat ji alespoň do jednoho představení. Také bychom na ní rádi pořádali koncerty a podobná vystoupení," plánuje.