Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Lidé si v dané souvislosti mohou sami vybrat, jakým způsobem volný čas stráví.

Vděčným místem, kam se dá zavítat, může být plavecký bazén. Ovšem že by kupříkladu v tom rychnovském tento týden zaznamenali rapidní nárůst návštěvnosti, se říci nedá. „Kvůli prázdninám jsme služby posílili o jednoho plavčíka, navíc když odpadla výuka plavecké školy, i dopoledne je k dispozici plavání pro veřejnost. Ale bohužel, návštěvností jsme docela zklamaní,“ sdělila ředitelka Šárka Machová.

V bazénu se často děje něco zajímavého. Třeba celý únor se zájemci mohli zúčastnit soutěže o nejrychlejšího plavce Rychnovska. Plavalo se libovolným stylem na dvě délky bazénu, tedy padesát metrů, čas měřil plavčík. Závodilo celkem pětatřicet lidí rozdělených do několika kategorií podle pohlaví a věku.
Vždy tři nejrychlejší budou odměněni volnými hodinami - zdarma si budou moci přijít zaplavat na čtyři, dvě, respektive jednu hodinu.

Výsledky soutěže již pracovníci bazénu všem rozeslali, k vyhlášení a předání cen dojde už o nadcházejícím pondělí.

Další radostí je pro provozovatele bazénu chystaná instalace nové úpravny vody. Ta by měla zajistit již bezproblémový provoz při sprchování návštěvníků, kteří si dříve stěžovali na slabý proud či studenou vodu. „Je to odsouhlasená akce, do konce března by již všechno mělo fungovat správně,“ podotkla Machová.

Zaplavat si je možné také v Dobrušce. Žádný nával veřejnosti se však během školního volna v bazénu nekoná. „Návštěvnost je taková průměrná, že jsou prázdniny, se u nás prakticky neodrazilo. Ale když porovnám třeba únor s lednem, už tam to bylo slabší, některým asi dlouho nevydržela předsevzetí,“ přemítal vedoucí dobrušského bazénu Miroslav Sixta.

Jestli je však v místních prostorách něco dlouhodobě žádané, je to jízda na stacionárních kolech, neboli „indoorcycling“. „O kola je velký zájem, tréninky praskají ve švech. Už se jezdí i o víkendu. Když jsme vypsali lekci na sobotu, hned bylo vyprodáno. Od této soboty přidáme ještě jednu hodinu, dohromady už jich budeme mít celkem devět týdně,“ přiblížil Sixta.

Pokud se během prázdnin chcete věnovat pohybu, v Rychnově si můžete také zajít zabruslit na zimní stadion. Ani tam to ovšem v současnosti se zájmem veřejnosti není nijak valné. „Řekl bych, že je to spíš horší. Je pěkné počasí, takže lidi to spíš táhne na hory a lyže. Začátkem týdne moc lidí nepřišlo, ve středu to bylo lepší. Zkrátka teď asi víc lákají kopce,“ řekl vedoucí stadionu Pavel Ullrich.

Kromě běžných termínů od 14.30 a 18 hodin v tomto týdnu přibyla ve všedních dnech veřejná bruslení také od 11 hodin, i ta trvají pětasedmdesát minut. „Tenhle čas jsme nakonec do nabídky přidali, protože lidé se dopředu zajímají, jestli bude i dopolední bruslení, když jsou prázdniny. Jenže potom třeba stejně nepřijdou,“ přemítal vedoucí.

Podle stálého rozpisu – každý den odpoledne, vyjma středy, a večer, kromě úterý a čtvrtka – bude ledová plocha veřejnosti k dispozici až do konce tohoto měsíce. Letos chtějí provozovatelé lidem dopřát pár dní navíc. „Obvykle se končilo o posledním březnovém víkendu, ale pokud se nic nezmění, poslední bruslení se uskuteční ve čtvrtek 31. března od půl třetí odpoledne,“ přiblížil Ullrich.

Shodou okolností, rychnovský „zimák“ už je v okrese jediným, kam se ještě dá jít bruslit, navíc nyní, kdy s ohledem na vyšší denní teploty přírodní plochy roztávají. Důvod? Sezona na zimním stadionu v Opočně byla ukončena, informují o tom internetové stránky.