„Někteří pejsci od nás ještě před Vánocemi odejdou do nových domovů, ale není to vánoční překvapení. Takhle pejsky nedáváme," uvedla Jana Lemfeldová, zřizovatelka psího domova v Lukavicích.

S tím souhlasí i Alena Škarková z občanského sdružení Záchranné pacičky ve Slatině nad Zdobnicí. Ta se to snaží, pokud si někdo přijde pro zvířátko s tím, že ho chce dát někomu pod stromeček, lidem rozmluvit.

„Jsme radši, když si nový majitel pro zvíře sám přijede, vidíme ho, mluvíme s ním a víme, že ho opravdu chce, a není to jen nechtěný dárek. Stává se nám, že lidé si to pořádně nepromyslí a pak přijdou na to, že není lehké se o ně starat a vrací nám je," říká Alena Škarková.
Avšak ani tak nemusí pejsci a kočičky smutnit. Na Štědrý den si jejich ošetřovatelé pro ně připraví nějakou speciální pochoutku. „Dostanou asi kuře s rýží, jinak to ale bude normální hektický den," přiznává Alena Škarková.

V Lukavici se třeba pejsci v sobotu dočkají vyvenčení od návštěvníků, kteří si s nimi můžou přijít pohrát od pátku do neděle.

„Možná se dočkáme i dárku, protože zrovna u nás máme fenku, která nám pod stromeček nadělí štěňátka," prozradila Jana Lemfeldová.⋌(cis)