Přehled tvorby Františka Filipa zahrnuje na 600 titulů, spoustu z nich několika generacím nezapomenutelných. Pro Dobrušku je ovšem nejvýznamnější televizní seriál F. L. Věk, který proslavil nejen místního rodáka F. V. Heka, ale především město samotné.

Dobruška je díky tomu už víc jak půl století nazývána městem F. L. Věka a seriál k tomu při každém dalším uvedení (a že jich od premiéry bylo nepočítaně) přispívá měrou vrchovatou. Úspěšný režisér se stal v roce 2016 dokonce čestným občanem Dobrušky a obdržel symbolický klíč od městských bran, čehož si velice považoval.

V lednu 2023 uplynou už dva roky od odchodu Františka Filipa do uměleckého nebe. „Jeho“ město na něj nezapomnělo, a tak podpořilo vznik knihy z pera Pavla Taussiga. Slavnostního křtu se zúčastnila celá plejáda vzácných hostů – herecká legenda Jaroslav Satoranský, Pavel Mang, který ztvárnil malého Vaška v seriálu Cirkus Humberto, scénáristka a režisérka Pavlína Moskalyková, novinářka Blanka Kalenská, historik Jiří Mach, grafik Petr Vlček, majitel tiskárny AG Typ Pavel Mervart, filmový sběratel Vítězslav Tichý a představitelé Dobrušky, Písku (rodného režisérova města) a Nového Města nad Metují, kde mimořádný televizní seriál také vznikal.

Všichni vzpomínali na vzácného a velice skromného člověka, na setkání s ním naplněná humorem a energií. Křtilo se symbolicky dobrušským pivem, když předtím Pavel Taussig prozradil, že František Filip měl pěnivý mok velice rád.

Krásná slova zazněla mimo jiné z úst Blanky Kalenské, novinářky, která s postavou malým, ale uměním a člověčenstvím velikým, mužem udělala poslední rozhovor. Když se mu v závěru setkání přiznala, že její rodina pochází z Dobrušky, jejímž je František Filip čestným občanem, dočkala se prý vzápětí radostné reakce: „Mí Dobrušťáci mi rozumějí!“

Slavnostní podvečer zakončila autogramiáda, po níž se kniha vydala za prvními čtenáři.