Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jedenáctiletá mise skončila

Dobruška – P. Vincent Zonták přišel na farnost do Dobrušky 1. července 2000. V roce 2003 byl vyslán na misi do Albánie, aby se na Rychnovsko po čase znovu vrátil. V uplynulých dnech jeho poslání ve městě románového hrdiny F. L.Věka skončilo.

4.9.2014
SDÍLEJ:

ROZLOUČENÍ s P. Vincentem Zontákem (vlevo) na dobrušské radnici za účasti starosty Dobrušky Petra Tojnara. Foto: Dana Ehlová

Přestože z Dobrušky odchází, zůstane v srdcích nejen věřících, ale většiny místních obyvatel. Jeho moudrá a vlídná slova během církevních obřadů nebo k umělcům při koncertech, ale také při žehnání Tříkrálovým koledníkům patřila mnoho let neodmyslitelně k dění v kostele sv. Václava. Stejně potěšit však dokázal svým úsměvem během obyčejného setkání na ulici.
Ukončení jedenáctileté mise v Dobrušce se stalo důvodem pozvání do reprezentačních prostor radnice, kde se s P. Vincentem Zontákem rozloučil starosta Petr Tojnar a další členové vedení města.

V úvodním slově Petr Tojnar konstatoval, že některá setkání na radnici jsou radostná, některá méně radostná. Při charakteristice setkání s P. Vincentem zdůraznil, že radost spočívá v bilancování toho, co se za jeho působení v Dobrušce podařilo, méně radostný moment je v tom, že z Dobrušky odchází.
Připomněl také jeho podíl a osobní zásluhu na opravě a údržbě památek, které zdejší farnost spravuje, o čemž nejlépe hovoří pouhý pohled na kostely, faru či dobudované pastorační centrum.

„Chtěl bych vám také poděkovat za to, že jste vždy vycházel vstříc městu i dalším organizátorům kulturního života, kteří projevili zájem pořádat programy ve vašich památkách," řekl starosta Dobrušky a připomněl koncerty v rámci Mezinárodního hudebního festivlu F. L.Věka nebo Orlicko-kladského varhanního festivalu, Toulky po památkách a další.

Odcházející P. Vincent Zonták v krátkosti zhodnotil svoje působení v Dobrušce, v němž za mimořádně důležité považuje také duchovní aspekty. „Chci poděkovat za atmosféru přátelství a porozumění, zvláště v době nových a nových konfliktů, zdůrazňování rozdílů náboženských nebo nacionálních. Jako Slováci jsme se tady od začátku setkávali s hezkým přijetím, nikdy jsme tady necítili žádné napětí proto, že jsme cizinci. Chtěl bych poděkovat všem, s nimiž jsme se setkávali, spolupracovali a od kterých jsme dostali pomoc," zdůraznil při poslední návštěvě na dobrušské radnici.

Vyjádřil také přesvědčení, že jeho nový kolega z Bratislavy, který na začátku září nastoupí do Dobrušky, bude pokračovat v nastolené spolupráci jak při obnově památek a objektů, tak při pořádání kulturních akcí. „Myslím si, že on mě v tomto směru ještě převyšuje," dodal se svým charakteristickým úsměvem.

Dana Ehlová

Autor: Redakce

4.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pohřeb Adolfa Klepše
8

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Jednali o problémech průmyslové zóny

Rychnov nad Kněžnou - V rychnovském hotelu Havel se v úterá odpoledne konalo setkání k problematice průmyslové zóny Kvasiny.

Derby zlomila neproměněná penalta

Rychnovsko - Krajská fotbalová I. B třída: Častolovice vzdorovaly lídrovi z České Skalice pouze první poločas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení