„Již několik let sleduji, jak se Zahrada východních Čech vyvíjí. Zpočátku se častolovičtí organizátoři inspirovali na žirovnické výstavě Zahrada Vysočiny, ale udělali to tak dobře, že v současnosti jsou již lepší. Mají zde větší prostory i možnosti,“ ocenil snahu pořadatelů při slavnostním zahájení akce předseda Českého zahrádkářského svazu v Praze Josef Kříž.

„Jsem hrozně rád, že letos jsme mohli sledovat podstatný nárůst výstav základních organizací, na kterých se prezentuje zahrádkářská činnost. Zároveň musím konstatovat, že právě základní organizace již dokážou připravit akce, které se svým rozsahem téměř rovnají celorepublikovým výstavám jako jsou ty v Lysé a v Olomouci,“ vyzdvihl častolovickou výstavu předseda.

Ocenění se dočkala i zakládající členka kosteleckých zahrádkářů a jejich kronikářka paní Růžičková, která převzala Bronzovou medaili republikové rady ČZS.

Na Zahradě východních Čech nebude chybět ani stánek Rychnovského deníku, kde se zájemci dozvědí veškeré informace o deníku a předplatném.