"S ohledem na situaci v zemi nebudou možná tradiční veřejná pietní shromáždění, proto se nabízí vzdát hold padlým a vzpomenout veterány všech válek přehráním písně s videoklipem složené speciálně pro tuto příležitost," vysvětluje Tomáš Kympl.

Tomáš Kympl je autor klasické, filmové a populární hudby, dvojnásobný vítěz prestižní britské mezinárodní skladatelské soutěže The UK Songwriting Contest. Skladbu Je čas složil, otextoval, nahrál a také nazpíval. Je o síle přátelství, vlastenectví a odvaze. Inspirací jejího vzniku je silný příběh legionářů československé armády ve světové válce.

"Tomáš Kympl usiloval o hudební připomenutí společenského významu armády a jejího zásadního vlivu při obraně a vzniku našeho státu. Oslovil pak Spolek Vlčí máky, který pomáhá novodobým válečným veteránům vyrovnat se s následky zranění na těle i na duši. Skladbu proto uvádějí společně. K šíření se připojilo Ministerstvo obrany," říká předsedkyně Spolku Vlčí máky Miroslava Pašková.

Premiéra klipu https://www.youtube.com/watch?v=eSE3aGpMGMQ&feature=youtu.beZDE

Ke skladbě Je čas připravil Tomáš Kympl ve spolupráci s vojenských archivem také obrazový videoklip. Další videoklip uvede Spolek Vlčí máky a připomene v něm i oběti našich spojenců. Další verzí zase Ministerstvo obrany připomene novodobé zahraniční mise.

"A doufáme, že se přidají další tvůrci videí s jejich pohledem na válečné veterány. Premiéra skladby Je čas byla s ohledem na celosvětovou tradici Dne válečných veteránů (Remembrance Day) stanovena na 11. 11. v 11 hodin," dodává Miroslava Pašková.