VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jdou s dobou! Obce věnují větší pozornost informačním technologiím

Rychnovsko – Dobruška, Opočno, Kostelec a Rychnov, to jsou obce, které v nedávné době rozšířily či zlepšily přístup občanů a turistů k internetu.

28.5.2016
SDÍLEJ:

FREE WIFIFoto: Archiv

Zadarmo se k internetu můžete připojit například v Rychnově nad Kněžnou. Kromě možnosti bezplatného připojení se „na síť" v prostorách městského úřadu, město umožnilo přístup i v dalších částech: Havlíčkova ulice, Staré náměstí či autobusové nádraží.
Kostelec začal nabízet obdobnou službu na Palackého náměstí, kde se veřejně dá zdarma připojit na půl hodiny. I v této obci se stala samozřejmostí bezplatná internetová služba na městském úřadu.
K internetu zdarma se připojíte i v Opočně, kde je volně přístupný v centru města. Konkrétně v ulicích při turisticky oblíbené trase k zámku. Opočno se dále rozhodlo v souvislosti s podporou turistického ruchu vytvořit nové internetové stránky – Visit Opocno. Stránky budou zaměřeny především na turisty. Jedná se o trend, který nastavují zejména světové metropole. Jejich oficiální spuštění je plánované na druhou polovinu června. „Chceme oddělit klasický obsah městských stránek od informací důležitých pro turisty. Zaměřujeme se i na lepší vizuální podobu. Snažíme se i vytvořit vlastní turistické noviny. Půjde tedy o dvě formy seznámení se s městem. Samozřejmostí bude využívání moderních funkcí, jako jsou qr kódy a podobně," prozradil plány Dalibor Štěpán z informačního centra.
Opočno si od tohoto nového přístupu k webové podobě svých turistických stránek slibuje lepší vizitku pro město. V rámci tohoto nového konceptu se bude rozvíjet i další spolupráce s ostatními regionálním internetovými portály.
Sousední Dobruška v nedávné době vylepšila internetové stránky svého Společenského centra – Kina 70. Dobrušské kino je jedním z mála „posledních mohykánů" v našem okrese. Proto je i prezentace v podobě uživatelsky příjemnějších webových stránek důležitou záležitostí. Nové stránky kina se nebudou hledat obtížně. Fungují pod stávající internetovou adresou. Kromě grafické podoby jsou stránky vylepšeny i z pohledu jejich funkčnosti. Jsou totiž propojeny s on-line programem, který umožňuje online rezervaci a prodej vstupenek. Zájemci si tak mohou zajistit služby z pohodlí svého domova, jak je zvykem u moderních multikin.
Vstupenky na jednotlivá filmová představení je možné přes internet zarezervovat a poté vyzvednout v informačním centru nebo v pokladně kina. Další možností je přímý nákup prostřednictvím platby přes internet. Dobruška tak věří, že tato služba zvýší komfort prodeje vstupenek. A v neposlední řadě že přiláká filmové diváky. ⋌(pn,red)

Autor: Pavel Nedbal

28.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína.

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína

ilustrační foto - fotbal

Kam za sportem v regionu během dne?

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení