Deštenská senátorka Václava Domšová (SNK–ED) již má jasno. Za prezidenta by chtěla Jana Švejnara a její rozhodnutí utvrdilo i náhlé uzavření včerejší debaty pouze pro členy senátního klubu ČSSD. Poslanec Josef Ježek (ODS) ze Sedloňova je zase pevně rozhodnut pro Václava Klause a věří i svým kolegům.

„Ani nevíte, jak jsem naštvaná a to nikoliv jenom já. Původně bylo setkání s Václavem Klausem a Janem Švejnarem plánované v Rytířském sále pro všechny senátory, a během týdne vše padlo. Ani bych se nedivila, že v tom má prsty Hrad. Cítím se podvedená a velmi mne to mrzí, protože takhle si otevřenou demokracii skutečně nepředstavuji,“ reagovala včera na dotaz senátorka, která přímý televizní přenos sledovala z pražské kanceláře. „Já jsem již pevně rozhodnutá pro Jana Švejnara. Byla jsem v Pardubicích a jsem nadšená. Takového člověka, který není arogantní a má rozhled, potřebujeme,“ míní Václava Domšová.

Její kolega poslanec Josef Ježek se na původně plánované setkání ve sněmovně také těšil. „Nakonec tuto akci zrušili kvůli vystoupení ve Valdštejnském paláci. Nicméně já mám stále stejný názor a i když půjde o tajné hlasování, veřejně říkám, že podporuji Václava Klause,“ uvedl Ježek.