Za sebou nyní mají týdenní kurz na stanici krajských hasičů v Rychnově nad Kněžnou. Instruktory jim byli profesionálové, kteří se výcviky vyprošťování a problematikou dopravních nehod dlouhodobě zabývají.

„Náplní kurzů jsou život zachraňující úkony - zástava masivního krvácení, neodkladná resuscitace a dále pak zdravotnické postupy a šetrná manipulace se zraněnou osobou. V další části je kladen důraz na taktické a technické postupy při práci s vyprošťovacím zařízením a dalšími prostředky, se kterými hasiči při dopravních nehodách zasahují. Důležitou součástí kurzu jsou i základní znalosti konstrukcí vozidel a pracovní postupy u vozidel s alternativním pohonem,“ informovali profesionální hasiči na svém facebooku.

Z místa nehody.
V Cháborách narazilo osobní auto do stromu, jeden člověk se zranil

Po týdenním výcviku přibylo v Královéhradeckém kraji 18 dobrovolných hasičů, kteří jsou připraveni při řešení dopravních nehod efektivně zasáhnout a poskytnout první pomoc. Kurzu se zúčastnily jednotky z Opočna, Rokytnice v Orlických horách, Solnice, Borohrádku, Deštného v Orlických horách, Olešnice v Orlických horách a Kostelce nad Orlicí.