Libor Stolín, Týniště n. O.

Bohužel jsem neměl příležitost se s panem Brzobohatým setkat osobně. Velmi mě to mrzí. Pro mne byl jedním z největších herců a charakterním člověkem, který si stál za svými názory a uměl rozdávat radost. Osobně si ho ihned spojím s jeho rolí ve filmu Ucho.

Jan Tydlitát, pořadatel Poláčkova léta

Měl jsem tu výjimečnou příležitost, potkat se s ním osobně. Byl skvělým společníkem, otevřeným a přímým. Rozhodně v sobě nezapřel Valacha. Nesmírně si ho vážím za to, jaký byl. I když hereckým velikánem, neměl žádné manýry a nepotrpěl si na ně. Pro mě se s jeho osobou pojí především film Všichni dobří rodáci a seriál F. L. Věk.

Pavel Taussig, filmový historik

Nechci k tomu mnoho říkat. Tato událost mne zasáhla. Stačí snad jen jedna věta, která vypovídá vše o našem vzájemném vztahu. Nesmírně jsem si považoval toho, když mi před lety nabídl tykání.

Marie Otavová, ředitelka společnosti  Kultura RK

Pro mne zůstane vřelým a přirozeným člověkem. Pro českou hereckou scénu je to nenahraditelná ztráta. Role F. L. Věka mu byla snad ušita přímo na míru, tak jeho hraní působilo. Velmi přirozeně a uvěřitelně. Nejvíc si u něj cením toho, že byl schopen historické opravdovosti.

Pavel Štěpán, vedoucí Společ. centra Dobruška

Měl jsem tu jedinečnou příležitost potkat se s Radkem Brzobohatým hned několikrát a mám na něj řadu osobních vzpomínek. Poprvé jsme se viděli již v osmdesátých letech, naposledy před dvěma lety. Byl neuvěřitelně pracovitým hercem. Pro mě bude vždy dobrušským F. L. Věkem. Tato jeho role je nezapomenutelná.

Radoslav Brzobohatý v seriálu F. L. Věk.