Setkání příznivců a milovníků Orlických hor připravila na dnešek a zítřek Správa CHKO Orlické hory v Rychnově nad Kněžnou spolu s Muzeem zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách.

Seminář nazvaný Proměny krajiny Orlických hor, přírodou – historií – současností začíná dnes v místní části Jedlová v penzionu Verner. „Navazujeme tím na semináře pořádané v minulých letech. Ve čtvrtečním odpoledním bloku referátů se představí přihlášení účastníci se svými příspěvky z přírody i historie regionu. Po večeři bude následovat diskuzní večer všech přítomných zájemců, včetně veřejnosti,“ upřesnil program Josef Kučera z CHKO Orlické Hory. V bloku přednášek se například objeví témata jako Záhada kamenného mostu (Rudolf Remeš), Vodní díla v severní části Orlických hor dříve a dnes (Tereza Pavlíčková), Prvonálezy v CHKO Orlické hory (Josef Hájek), Stavby v CHKO Orlické hory (Pavla Marvanová) ad.

Kučera za pořadatele doplnil, že na páteční dopoledne je naplánována exkurze v okolí Jedlové v O. h. Po obědě se účastníci i další zájemci mohou přesunout do deštenského muzea na vernisáž třiceti velkoformátových fotografií rostlin Josefa Kučery s názvem Rostliny Orlických hor a podhůří.