PŘIPOMENEME SI malebná historická místa v Orlických horách. Na snímku se nachází pohled od malé vodní nádrže pod kostelem svatého Jana Křtitele směrem na Bartošovice.

Připomeneme si malebná historická místa v Orlických horách. Na snímku se nachází pohledod malé vodní nádrže pod kostelem svatého Jana Křtitele směrem na Bartošovice.

POHLED NA HORSKOU osadu Kunštát u Orlického Záhoří a kostel svatého Jana Křtitele z polské strany. Fotografie pochází z roku 1935.

Pohled na horskou osadu Kunštát u Orlického Záhoří a kostel svatého Jana Křtitele z polské strany. Fotografie pochází z roku 1935.

BÝVALÝ HOSTINEC Johanna Wenzela s tanečním sálem, dnes chata Perla čp. 63 s dvoulůžkovými až sedmilůžkovými pokoji. Snímek byl zachycen roku 1958.

Bývalý hostinec Johanna Wenzela s tanečním sálem, dnes chata Perla čp. 63 s dvoulůžkovými až sedmilůžkovými pokoji. Snímek byl zachycen roku 1958.

TASLERŮV HOSTINEC „Zum Felsenkeller“ z roku 1937. Jedná se o budovu bývalého obchodu naproti kostelu v Orlickém Záhoří. Dnes je na budově napsáno „Obchůdek pro Hraboše“.

Taslerův hostinec „Zum Felsenkeller“ z roku 1937. Jedná se o budovu bývalého obchodu naproti kostelu v Orlickém Záhoří. Dnes je na budově napsáno „Obchůdek pro Hraboše“.

MATEŘSKÁ A ZÁKLADNÍ škola v Kunštátě v Orlickém Záhoří. V minulosti vedle školy stával hostinec Orlický dvůr, kde se pořádaly plesy, karnevaly a zábavy. V roce 2003 budova vyhořela a popelem lehla historická přední dřevěná část. Fotografie je z r. 1945.

Mateřská a základní škola v Kunštátě v Orlickém Záhoří. V minulosti vedle školy stával hostinec Orlický dvůr, ve kterém se pořádaly plesy, karnevaly a zábavy. V roce 2003 budova vyhořela a popelem lehla historická přední dřevěná část. Fotografie pochází z roku 1945.

SILNIČNÍ HRANIČNÍ přechod Orlické Záhoří – Mostowice. Dobová fotografie pochází z roku 1930.Zdroj: Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou

Silniční hraniční přechod Orlické Záhoří - Mostowice. Dobová fotografie pochází z roku 1930.

(Zdroj: Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou.)
(V dalším díle si 17. května připomeneme rychnovská dětská hřiště.)