VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Matička: Jak budeme jezdit do Petrovic?

Týniště nad Orlicí - Dnem 5. května 2008 začíná částečná uzavírka silnice I/11 mezi Týništěm nad Orlicí a Třebechovicemi pod Orebem z důvodu zahájení přestavby tohoto úseku.

25.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Půjde o rozšíření o 1,5 m na každou stranu a v úseku Petrovice - Třebechovice i o změnu nivelety (výškové změny). Do konce června bude tento úsek průjezdný jednosměrně, od Týniště nad Orlicí do Třebechovic.

To by v podstatě znamenalo, že obyvatelé Petrovic by se do Týniště nad Orlicí dostávali oficiálně přes Třebechovice, Ledce a Bolehošť. Víme sice, že by si pro osobní dopravu našli i kratší cesty, ale znamenalo by to zásadní omezení městské hromadné dopravy (malý autobus). Doba jízdy z Petrovic do Týniště nad Orlicí by se neúměrně prodloužila a některé spoje by musely být z tohoto časového důvodu zcela vypuštěny.

Po určitých diskusích a konzultacích schválila rada města pro zpětnou osobní dopravu z Petrovic do Týniště použití cyklostezky. Dojde na ní ke změně jejího dopravního značení a šířkovému omezení na vjezdu do Petrovic. Používat ji budou smět jen osobní auta dopravní obsluhy (občanů Petrovic a Týniště), a také vozidlo městské hromadné dopravy ve směru Petrovice - Týniště nad Orlicí a cyklisté v obou směrech. Už tento způsob dopravy po cyklostezce si vyžádá maximální pozornost a ohleduplnost všech uživatelů (i při omezené rychlosti).

Daleko složitější bude situace v období od 1.7. do 30.9.2008, kdy se způsob uzavírky bude měnit v závislosti na postupu prací - bude zpracován harmonogram uzavírek. Předpokládá se, že do Petrovic bude oficiálně po silnici I/11 povolen vjezd střídavě od Třebechovic a od Týniště. Střídavě neznamená v jednom dni, ale v termínech dnů až týdnů. Pokud bude vjezd umožněn od Týniště, bude provoz po cyklostezce probíhat ve stejném režimu jako v období 5.5. - 30.6.2008.

Pokud bude vjezd umožněn pouze od Třebechovic, uvažujeme o umožnění využití cyklostezky v úseku Týniště nad Orlicí - Petrovice ve výše uvedeném rozsahu a z Týniště do Petrovic bude možno použít cestu přes železniční přejezd u „Elitexu", kolem hájovny a přes železniční přejezd u zastávky ČD Petrovice. Do té doby chceme tuto cestu prořezat a alespoň částečně opravit. Bude použitelná sice za každého počasí, ale pouze omezenou rychlostí.

Doufáme, že si všichni uvědomí, že to děláme pro ulehčení této složité situace především obyvatelům Petrovic.

Věříme, že si uživatelé budou této situace vědomi a že první vážnější problém může znamenat konec tohoto náhradního způsobu dopravy mezi Týništěm a Petrovicemi.

Cyklostezka v úseku Petrovice - Třebechovice, z důvodu stavebně technického, nebude smět být pro náhradní provoz používána a její šíře bude od Třebechovic a pak ještě za strážním domkem šířkově omezena těžkými betonovými prvky tak, aby umožňovala jen cykloprovoz.

Další informace můžete získat na č. tel. 494 337 310 u p. Hejny.

Jaroslav Matička, starosta Týniště nad Orlicí

Místo události:
25.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení