Právě posledně jmenovaný člen se stal hrdinou odpoledne, kterého se zúčastnily desítky dětí s rodiči. Od útlého štěněčího věku mu byla předurčena práce u policie. K ní se dostal po absolvování speciálního výcviku. „Jack vám ukáže svou poslušnost. Je vycvičený na zadržování pachatele, bezpečný doprovod k vozu a chrání strážníky,“ uvedl velitel Miloš Friml.

Do role darebáka se na okamžik vžil jeden ze strážníků. Jeho úkolem bylo ukázat dětem, jak se může pachatel zachovat a jak si s ním hravě poradí policejní pes. Figurant, než vešel na scénu hřiště, se musel obléci do speciálního mundúru, který váží 40 kilo.

Jack netrpělivě čekal na povel svého pána, aby ukázal, jak umí zadrženou osobu ohlídat. Když se pak zločinec doprovází do vozu, aby byl následně eskortován, pes má náhubek sundaný a jakýkoli odpor hned trestá útokem a srazí pachatele na zem. „Většina zločinců si agresi vůči strážníkům odpustí. Tuší, že pes zasahuje v rámci obrany svého pána nekompromisně,“ zdůraznil Friml. To také početné publikum mohlo vidět v simulovaném útoku pachatele na strážníka.