Jedním z vrcholů bude autorské čtení s besedou oblíbeného spisovatele a herce Arnošta Goldflama, který do města dorazí zítra. Hlavní událostí pak bude v neděli slavnostní galavečer v Aldisu spojený s koncertem Melody Makers Ondřeje Havelky.

Začínají Dny pro Izrael 2007

V příštím týdnu bude vHradci Králové zahájen 11. ročník projektu Dny pro Izrael. Již nyní organizátoři zaznamenávají zvýšený zájem o vstupenky na jeho galavečer, který se uskuteční vneděli 14. října od 19,30 h ve velkém sále Kongresového centra Aldis. Hlavními účinkujícími budou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

 

Celý projekt odstartuje vúterý 9. října autorské čtení sbesedou oblíbeného spisovatele, herce, režiséra a dramatika Arnošta Goldflama. Fanoušci tohoto autora budou mít možnost se sním setkat hned dvakrát, a to ve 14 h ve foyer nové budovy Univerzity Hradec Králové, kde je pobaví svou povídkou „Doma u Hitlerů“, a poté ještě v17 h vokresní knihově vTomkově ulici, kde bude Goldflam předčítat výběr znových, dosud nevydaných povídek.

Dny pro Izrael pořádá Sion pod záštitou velvyslance státu Izrael vČR JE Arie Araziho a s podporou Ministerstva kultury ČR, Nadačního fondu Obětem holocaustu, Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, Jednoty bratrské vČR a dalších partnerů.

Dny pro Izrael letos už po jedenácté

Dny pro Izrael - již tradiční podzimní obohacení kulturního života vHradci Králové vstupují letos do druhé dekády. Projekt proběhne 8. – 15. října pod záštitou velvyslance státu Izrael vČR JE Arie Araziho.

Hlavní událostí celého projektu bude slavnostní galavečer vneděli 14. října od 19,30 h ve velkém sále Kongresového centra Aldis spojený skoncertní show populárního Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Program projektu dále mimo jiné zahrnuje:

autorské čtení Arnošta Goldflama

Klezmerové odpoledne na Baťkově náměstí

besedy na téma holocaustu pro žáky královéhradeckých základních škol

promítání slovenského oscarového snímku Obchod na korze vrámci filmového klubu kina Centrál

Týden izraelské kuchyně v restauraci U české koruny

výstavu kreseb izraelských školáků vbudově ZŠ Sion vMandysově ulici

výstavu izraelské fotografky Šai Ginottové na Univerzitě Hradec Králové


Dny pro Izrael pořádá Sion s podporou Ministerstva kultury ČR, Nadačního fondu Obětem holocaustu, Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, Jednoty bratrské vČR a dalších partnerů.