Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I uchazeči a zájemci se zdravotním omezením mají šanci

Rychnov n. K. - Kurz rychnovského Úřadu práce je situován do několika oblastí, které mají být posíleny pro lepší uplatnění uchazečů na trhu práce.

15.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Uchazeči se zdravotním omezením úřadu práce dostali příležitost, nastoupit do nového projektu. Ten jim v dnešní složité ekonomické situaci má pomoci získat nové znalosti, schopnosti a dovednosti pro větší šanci stát se opět zaměstnanými, a to v Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Náchodě, Jičíně a v Hradci Králové.

Oblasti kurzu

Program je financován státním evropských fondem a státním rozpočtem České republiky. V Rychnově nad Kněžnou začal motivační kurz prvního běhu 3. listopadu 2009 a nastoupilo do něj 16 účastníků. „Program je realizován v objektu na adrese Javornická 1560. Účastníci zde mají k dispozici učebnu vybavenou potřebným zařízením pro výuku a také kuchyňským koutkem pro přípravu občerstvení. Kurz je situován do několika oblastí, které mají být posíleny pro lepší uplatnění uchazečů na trhu práce. Jde o orientaci v kariéře, rozvoj osobnosti, stres a jeho zvládání, umění seberealizace, základy obsluhy PC, environmentální osvětu, bilanční diagnostiku a individuální poradenství,“ vysvětlila expertka projektu Dana Dohnálková.

Jak doplnila, jde zde především o následnou schopnost prokázání těchto znalostí v běžném životě. Délka motivačního kurzu se pohybuje zpravidla okolo 4 – 5 týdnů, kde mají účastníci vždy jeden pracovní den volno na vyřízení svých běžných záležitostí. Po dobu motivačního kurzu jsou dojíždějícím proplaceny náklady na stravné a cestovné.

Osm rekvalifikací

Po ukončení motivačního kurzu mají účastníci možnost zvolit si z osmi rekvalifikačních kurzů: pedikúra a manikúra, obsluha PC, Operátor Call centra, ECDL, Účetnictví a využitím výpočetní techniky, mzdové účetnictví s využitím výpočetní techniky, řidič manipulačních vozíků a všeobecný sanitář.
Od 19. ledna 2010 probíhá ve výše uvedených prostorách rekvalifikační kurz obsluha PC v rozsahu 80 hodin, kde nastoupilo 8 účastníků. Po úspěšném ukončení náleží účastníkům certifikát o absolvování a splnění kurzu. Po dobu rekvalifikačního kurzu je účastníkům vyplácena podpora při rekvalifikaci dle zákona.

„Ti, kteří si z nabízených rekvalifikací nevybrali, mohu nastoupit na společensky účelné pracovní místo, nebo na pracovní rehabilitaci. Pevně věříme, že tento projekt je úspěšných našlápnutím do lepší pracovní budoucnosti,“ dodala expertka projektu rychnovského ÚP Dana Dohnálková. (zr)

15.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení