Na Základní škole Masarykova si letos učitelky připravily zajímavé činnosti nejen v prostorách tříd a školní družiny, ale i v tělocvičně, keramické dílně a multimediální učebně.

„Myslím, že tento program máme už asi čtvrtým rokem a zájem opravdu je. Někteří rodiče volali hned koncem srpna, jestli budeme něco takového pořádat.

Byli jsme hodně překvapeni, kolik dětí a rodičů má o to zájem. Stejně jako loni je program připravený každé úterý od čtyř do pěti hodin," uvedla zástupkyně pro první stupeň Květa Sedliská s tím, že účastnit se můžou i rodiče.

Ti si mohou jen tak posedět nebo si prohlédnout školu či se zeptat na to, co je zajímá. „Nebo prostě odejdou a vyzvednou si děti po hodině. V úterý se kreslilo a zpívalo. Myslím, že se nám to podařilo. Dětí přišlo tolik, že musely sedět i na koberci," tvrdí Květa Sedliská, podle níž se předškoláci dopředu hlásit nemusí.

„Nepíšeme si žádný seznam, také to, jestli přijdou i příští týden necháváme jenom na nich. Prostě přijdou, jak se jim to bude hodit," dodala zástupkyně.
Program pro budoucí prvňáky pořádá také základní škola Javornická, a to ve stejný čas jako Masarykova. Letošní ročník, už osmý, se ponese v duchu tématu Putujeme za písničkou, kterým provede kocour Modroočko.