Ve středu 1. února prošly údržbou rolbařů lyžařské běžecké trasy z Orlického Záhoří a osvětleného běžeckého okruhu zdejší Ski arény. "Za dva dny napadlo určitě 30 centimetrů sněhu, celkem ho je určitě půl metru. Nasvícený okruh udržujeme denně podle potřeby a v úterý a pátek delší trasy," řekl čtk rolbař a místostarosta Orlického Záhoří v jedné osobě Karel Vychytil, který od středečního rána upravil zhruba 35 kilometrů tras.

Samotný osvětlený okruh, který se otevřel před pěti lety jako nejdelší v Česku, jich nabízí přes 4,5 kilometru.

Orlické Záhoří je oblíbenou lokalitou pro běžkaře, a to nejen z Česka, ale i Polska, nemají to daleko, obec leží přímo na hranicích. "Ski aréna je v provozu denně do 21 hodin. Z důvodu popadaných stromů na osvětlení nesvítí všechny lampy," upozornila ve středu Jana Matyášová z Turistického informačního centra v Orlickém Záhoří.

Orlický maraton.
Kam za zábavou? V únoru Orlickem prosviští maraton a začínají maškarní karnevaly

V minulých dnech komplikovala dopravu v úseku mezi Šerlichem a Orlickým Záhořím sněhová nadílka a silný vítr, silnici zatarasily polámané a popadané stromy, což si vynutilo uzavírku. V případě dopravních omezení na silnici mezi Šerlichem a Orlickým Záhoří Jana Matyášová doporučuje návštěvníkům využít cestu od Náchoda přes Polsko.

"Na prodloužený víkend, v pátek jsou pololetní prázdniny, budou upraveny trasy v Orlickém Záhoří a okolí v plném rozsahu. Udržujeme zhruba 50 kilometrů běžkařských tras, a to včetně hřebenů," doplnil pro čtk Vychytil.