Příčinou není žádný energetický zázrak, ale chřipková epidemie. Nemoc skolila manželský pár Linhartových, vysokoškolačka Lucie se snaží s ní bojovat. Středoškolačka Michaela si protrpěla s nachlazením své už minulý týden a opět se vrhla do tělocvičny. Bez nemoci se zatím stále drží jediná soutěžící…

Kamila Königová

Ta výrazně změnila životní styl i kvůli tomu, že se po rehabilitaci vrátila do práce. Chodí na noční služby a má tudíž přehozený rytmus. Tomu musela přizpůsobit i jídelníček. „Po noční vstávám většinou v jednu po poledni a to mám vlastně snídani,“ směje se neúnavná sportovkyně. Stále se cítí dobře.
Snídá tedy většinou ovesné vločky nebo celozrnné pečivo se sýrem, ve svačinách figurují jogurty a ovoce, k obědu dělá maso s přílohou. Tu byla Kamila zvyklá vynechávat, poradkyně pro výživu Renata Wilkusová jí však tyto potraviny doporučila. K večeři Kamila připravuje rybu či přírodní plátek masa se zeleninou. Co si dá na povzbuzení na noční? „Třeba pár rozinek, taky jsem si pořídila kvalitní sedmdesátiprocentní čokoládu.“ Střídá běh na pásu, rotoped, cvičení zumby a aerobiku, cvičí min. pětkrát týdně.

Michaela Lepková

už má opět hodně energie, taky ji nabíjí sluníčko. K tenisu a cvičení v cardio centru si teď přidala ještě plavání, o víkendu se konečně těší na squash. Jídelníček zpestřila o tvaroh, nutí se jíst zeleninu, celozrnné pečivo. Chuť na sladké ji neopouští, zahání ji taky kvalitní čokoládou nebo celozrnným koláčem ze zdravé výživy. Od začátku projektu zhubla 2,5 kila. Smířila se s tím, že na svoji vysněnou váhu se nedostane rychle a je ochotná ve změněném životním stylu pokračovat.

Pavel a Marie Linhartovi

Právě oni teď hubnou „bez námahy“ a v posteli, jak se smíchem mezi pokašláváním sdělují do telefonu. Kvůli horečce a chřipce omezili veškeré aktivity.
Minulý týden si začali psát jídelníček, záhy s tím však skončili. Na jídlo je přešla chuť a byl by hodně jednostranný – převládal by v něm teplý čaj.

Lucie Růžičková

Při setkání s poradkyní na výživu zprvu příliš velkou radost neměla, ale Renata Wilkusová byla s výsledky vážení natolik spokojená, že její obavy rozptýlila. Lucii mrzelo, že váha nešla vůbec dolů. Čekala ji však pochvala za to, že podle měření se tuk přeměňuje ve svaly. „Jen teď neusnout na vavřínech,“ upozornila mě poradkyně. Na těch v posledních dnech trochu usíná, má taky chřipku: „Ačkoli nemám kvůli nemoci chuť k jídlu, na druhou stranu si třeba párkrát denně dám čaj s medem, což bych asi neměla.“ Ale léčení chřipky bez medu si zkrátka nedovede představit. I pohyb kvůli nemoci zanedbala, což je jí líto: „Doufám, že o víkendu už mi bude lépe, ať si zase můžu dát trochu do těla.“