Jako hlavní motiv jmenují tyto důvody účastníci, kteří se přihlásili do projektu Hubněte s Deníkem, jehož partnerem je rychnovské BR Sport Centrum. Do něho mohou každý den chodit a cvičit podle tréninkových programů, které jim speciálně na míru připravil zdejší trenér Karel Rejent. Snažit se budou dva měsíce, po kterých čtenáři vyberou hlasováním na webu Deníku nejsympatičtější výherce.

Skvělou motivaci si do soutěže přináší manželský pár MARIE a PAVEL LINHARTOVI. Oba si od projektu slibují zlepšení fyzického stavu a nastartování hubnutí při svých náročných profesích. Marie je lékařka, která denně jezdí za prací do Hradce Králové, samozřejmě má střídavé služby, k tomu se stará o rodinu se dvěma malými dětmi. „Chtěla bych se dostat na váhu, kterou jsem měla před dětmi, za dva měsíce jsou, myslím, reálná tři, čtyři kila. A s manželem se budeme hecovat, asi se mě bude snažit předstihnout, “ vesele odpovídá lékařka.

Pavel jako architekt tráví hodně času sezením v kanceláři, což střídá nárazové zatížení u domku, který dostavují a o jehož kolaudaci se stará. Chce se dát do formy: „Rozhýbat hlavně břicho.“

Přestože nemají zrovna přebytek volného času, Linhartovi doufají, že právě tato soutěž je donutí najít si minimálně dvakrát týdně čas na sport, kterému se před založením rodiny věnovali. Zároveň se chtějí mezi sebou hecovat, kdo bude úspěšnější. Pavel se chlubí, že už si po vydatném obědě místo piva dal pito, ale naznačuje, že se nerad bude vzdávat housky s máslem a s medem k snídani. „Jídelníček, to je kámen úrazu, kdybych já snědla to, co on…“ rozehrává manželský dvojboj Marie. Svěřuje se ale , že ona má zase problém vzdát se povzbuzující kávy, na kterou je zvyklá třikrát denně, občas si „zahřeší“ s čokoládou.

Oba dva nastupují do Cardio centra, zkoušejí trenažér na bruslení, běžecký pás. Marie půjde i na zumbu, Pavel se těší na posilování a spolu s manželkou by chtěl vyzkoušet squash.

KAMILA KÖNIGOVÁ je ve „fitku“ každý den, sportovat je zvyklá, tančí zumbu, chodí na jógu, aerobik, miluje hlavně běhání. Pracovala v logistice, nyní je po operaci zad a cvičení právě potřebuje, aby se dostala do stavu před operací, chce si také vylepšit stehenní partie a břicho. S úpravou jídelníčku prý mít potíže nebude, spíše se bude těžko smiřovat s tím, že bude muset omezit běhání a soustředit se i na jiné aktivity.

Do soutěže se přihlásila také sedmnáctiletá studentka rychnovského gymnázia MICHAELA LEPKOVÁ, která přiznává, že má problém s jakýmkoli stravovacím režimem, chtěla by zhubnout kolem 5 kg a dostat se do svých oblíbených kalhot. Je typickým příkladem dívek či žen, které vyzkoušely nejroztodivnější nárazové diety, po kterých se dostavil jojo efekt. „Zhubla jsem, ale v té euforii pro mě pak nebyl problém sníst dvě čokolády najednou a všechno bylo zpátky,“ svěřuje se. Je sice zvyklá hrát tenis, ale lektoři soutěže jí rovněž doporučují, kromě nezbytné úpravy stravovacího režimu, i Cardio centrum, kde si na přístrojích může nastavit frekvence, při nichž se nejlépe spaluje tuk.

Pětici odvážných doplňuje i externí redaktorka Rychnovského deníku LUCIE RŮŽIČKOVÁ, studentka Univerzity Palackého v Olomouci. Ta se rozhodla, že si sportovní aktivity i úpravu stravovacího režimu vyzkouší na vlastní kůži spolu se soutěžícími. Vysokoškolačka by ráda zabojovala s vánočními kily a nastartovala pravidelnější řád a rytmus v celkové životosprávě a dlouhodobě si ho udržela. „Ideální by bylo dosáhnout časem dalšího úbytku kil, jsem si ovšem vědoma, že je to běh na dlouhou trať, pokud člověk chce, aby nešlo jen o rychlé a dočasné snížení váhy, které bývá ve většině případů následováno jejím opětovným zvýšením,“ popisuje svoji motivaci.