Kde se hřiště nachází
Dětské hřiště se nachází 
v Merklovicích a jedno také v blízkém Pekle.

Ve městě se nachází „plácky pro děti" na obou sídlištích Struha i Jiráskova.

Dětské prvky na hraní jsou také u fotbalového hřiště a na koupališti.

Za poslední roky několik hřišť ve Vamberku přibylo, a to nejen dětských.

Postavila se například 
U – rampa za školou a přibyl umělý trávník na fotbalovém hřišti 
za sportovní halou.

Václav Krsek, vedoucí Správy sportovních zařízení:
„Tam, kde je větší koncentrace dětí, tedy na sídlištích, herní možnosti jsou. Herní prvky také průběžně rekonstruujeme.

Bylo by dobré některá místa doplnit dalšími herními prvky, aby byla nabídka pro děti pestřejší."

To není pravda podle Kateřiny S. z Vamberka. „Ano, hřiště se tu nachází, ale v jakém jsou stavu?“ ptá se rozčíleně.

Byla by prý ráda, kdyby ve Vamberku vyrostlo moderní hřiště, jako to plánují například v Rychnově nad Kněžnou.

Stížnosti prý nejsou

„Nesetkal jsem se s tím, že by si někdo stěžoval, že je tu hřišť málo, ke mně se taková informace nedostala,“ prozradil starosta Vamberka Jiří Mazúch.

Podle jeho názoru není ve Vamberku hřišť nedostatek. „Za poslední roky jich tu několik přibylo, a to nejen dětských. Postavila se například U – rampa za školou nebo přibyl umělý trávník na fotbalové hřiště za sportovní halou,“ popisuje starosta.

Kdo je navštěvuje?

Jenže s tím nespokojená obyvatelka nesouhlasí. „Vadí mi především stav hřišť a také to, že na ně nechodí jen rodiče s dětmi, ale navštěvují je skupinky lidí, kteří tam dělají nepořádek. Dětské hřiště by mělo být pro děti a ne pro puberťáky a dospělé,“ prozrazuje svůj názor.
Starosta Vamberka Jiří Mazúch přiznává, že o tomto problému ví. „Na některých dětských hřištích na sídlišti se potulují nežádoucí skupinky lidí, kteří dělají nepořádek," popisuje. „Odrazují rodiče s dětmi, kterým se pak na hřiště nechce."

Situaci podle jeho slov řešila i policie. Jenže bez větších výsledků. „Spolupracovali jsme s městskou policií, ale pokaždé, když dojela na místo, už se ti lidé chovali spořádaně.

Nelze to vyřešit jednoduše. Trápí nás to, policie tam nemůže stát celý den," dodává starosta.

Časté prý není ani poškozování hřišť. Václav Krsek, vedoucí Správy sportovních zařízení ve Vamberku, prozradil, že se s jejich ničením ještě nesetkal.

„Nevím o tom, že by hřiště přímo poškodili vandalové," vyjádřil se.

Podle Kateřiny S. si však někdy rodiče s dětmi připadají na hřišti „nepatřičně". „Nestojím o to, poslouchat nadávky a hlasitou hudbu z mobilních telefonů. Sledovat, jak tam někdo popíjí z plechovky pivo. Přála bych si, aby si děti mohly na hřišti hrát a nikdo je v tom neomezoval," popisuje.

Je otázkou, zda by situaci vůbec nové hřiště vyřešilo. Starosta Jiří Mazúch tvrdí, že by se na něj peníze najít mohly. „Pokud by přibylo ohlasů, samozřejmě bychom o novém hřišti uvažovali. Na takovéto investice si necháváme v rozpočtu rezervy," podotýká.

Zatím se ve Vamberku a okolních obcích nachází několik hřišť. „Jedno je v Merklovicích a jedno v Pekle. Ve městě jsou pak na obou sídlištích Struha i Jiráskova. Dětské prvky na hraní jsou také u fotbalového hřiště a na koupališti," vypočítává Václav Krsek, vedoucí Správy sportovních zařízení.

„Není tu sice žádné „milionové" hřiště jako třeba v jiných městech, ale zatím jsem se nesetkal s tím, že by si někdo stěžoval. Proto se neuvažovalo o dalším budování. Bylo by ale dobré některá hřiště doplnit dalšími herními prvky, aby byla nabídka pro děti pestřejší," dodal vedoucí.