Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradecké nebe se začíná otevírat festivalu

Východní Čechy - Airshow? Velký svátek nejenom pro všechny nadšence a obdivovatele letadel. Na královéhradecké letiště se každý rok vypraví nejširší veřejnost.

29.8.2011
SDÍLEJ:

Dalším potvrzeným účastníkem zářijové letecké show CIAF na hradeckém letišti budou dánské stíhací letouny F–16.Foto: Archiv

Již za pár dní se sletí piloti a stroje z různých zemí do východočeské metropole, aby se zúčastnili 18. ročníku leteckého festivalu CIAF. Na poslední fázi příprav jsme se zeptali zakladatele a ředitele Aleše Cabicara.

Máte před sebou několik posledních dní do CIAFu. Jak tyto dny budou vypadat?
V následujících dnech vrcholí několikaměsíční úsilí nejenom naše, ale mnoha subjektů a lidí, kteří přímo či nepřímo do organizace vstupují. Pro vaši představu v závěrečné fázi a při samotném konání je do organizace zahrnuto asi 250 lidí, nejužší tým tvoří zhruba 15 osob. Zkrátka musíme celý ten stroj, kterému se říká organizace CIAF, promazat, odstranit jakékoli závady a uvést jej do bezpečného provozu.

Jak bude postaráno o účastníky a návštěvníky?
Pro návštěvníky máme připravena parkovací místa na letišti, ale jelikož jsou omezeného počtu, doporučoval bych využít speciální kyvadlové autobusové dopravy na letiště a zpět, kterou zajišťuje Dopravní podnik města Hradec Králové. Letiště bude v nadcházející sobotu a neděli otevřeno vždy od 8.00 hodin, létání zahájíme v 11.00 a předpokládaný závěr tzv. letový klid bude v 17.30 hodin. Na ploše najde návštěvník celou řadu různé letecké techniky, od vrtulníků přes proudové či transportní stroje. A samozřejmě pestrou škálu prodejců s leteckou tematikou.
Účastníci se po příletu seznámí s programem, musí se zúčastnit letového briefingu, kde obdrží aktuální informace o počasí apod. tak, aby případně mohli ještě upravit svoji letovou sestavu. Účastníků bude přibližně 340 z patnácti zemí, takže např. tým, který bude za jejich pobyt zodpovědný, taktéž projde zatěžkávací zkouškou.

V průběhu CIAF bude v neděli slavnostní akt odhalení vzpomínkové desky. K jaké příležitosti se bude vázat a proč je to spojeno s CIAFem?
Víte, CIAF je místo, kde se setkávají piloti z mnoha zemí a také mnoha generací. Je to oslava létání, činnosti, která se právem řadí mezi nejpokročilejší lidské aktivity. A vznikají zde přátelské a kamarádské vztahy, které se mnohdy upevňují celé generace. Jsme rádi, že máme možnost touto formou vzpomenout na naše vojenské piloty, kteří v roce 1948 právě zde na tomto letišti pomáhali vycvičit piloty nově vzniklého státu Izrael.
Myslím, že bychom měli být právem hrdi a stále si připomínat tuto nezištnou pomoci, kterou tehdy náš stát a jeho armáda poskytla této zemi.

29.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení