Na sklonku května tomu bude přesně rok, kdy se přestal „valit“ z klasických hospod a pivnic cigaretový dým. Zavedení takzvaného protikuřáckého zákona bylo pro mnohé hospodské a štamgasty nevítaným krokem, který neměl do budoucnosti věstit nic dobrého. Provozovatelé restaurací se především obávali razantního úbytku pijanů, kteří jsou prostě na cigaretu s orosenou vychlazenou sklenicí piva zvyklí.

Znatelný úbytek zákazníků se však podle jednoho z z oslovených hospodských, který dlouhá léta provozuje na Rychnovsku klasickou pivnici, nekonal. Přestože v posledních letech se lidé do hospod a restauračních zařízení nehrnou, pokud je zrovna nepřilákají v téměř tropické letní dny náhodně zahrádky, za úbytkem zákazníků vidí hospodský především změnu návyků zákazníků. Pod nevalným zájem o posezení u zlatavého moku se prý podepsali specifický trh práce.

„Myslím si, že zákazníků neubylo, ale ani nepřibylo. Možná, že malý úbytek byl, ale lidé si na to postupem zvykli,“ uvedl provozovatel pivnice na Rychnovsku s tím, že v zimě samozřejmě zákazníci nadávali, ale na druhou stranu pro hospodu je to svým způsobem dobře. Avšak pro hledání nějakých nových alternativ v podobě částečné možnosti kouření hospodský osobně není.

„Jsem se zákazem smířený. V každém případě mluvím za klasickou pivnici, kterou provozuji. Prostě v hospodě už nesmrdí cigarety, které mohli obtěžovat jak nekuřáky, tak obsluhu,“ svěřil se hospodský s dodatkem, že hlavní úbytek zákazníků nevidí kvůli loňskému zavedenému zákazu kouření, ale z jiných důvodů.

Čas bere fabrika

„Spousta chlapů prostě chodí do práce na směnný provoz ve fabrikách. A podle mého názoru si pivo dají spíše doma, než v klasické hospodě,“ popisuje malý zájem o posezení u orosené sklenice v pivnici, která dříve o víkendech praskala ve švech, hospodský a odkazuje zejména na 18 směnný provoz v kvasinské automobilce. V průmyslové zóně, která se podepsala pod rekordně nízkou nezaměstnaností pod Orlickými horami, pracují tisíce lidí a ve stávajícím systému automobilky je pro mnohé víkend vkuse zbožným přáním, které se jim čas od času splní.

Za nezájmem stojí i větší izolovanost

V každém případě podle hospodského se za postupným zánikem klasických pivnic podepisuje i obecně nezájem lidí sdílet u sklenice piva s ostatními problémy.

„Řekl bych, že je tak dobře, že kupodivu lidé hospody moc navštěvovat nechtějí. Peníze mají, ale přitom zůstávají spíše izolovaní a problémy už u piva jako dříve neřeší,“ dodal hospodský.