Jedná se o již tradiční Setkání u piana, které se bude konat příští týden v sobotu od devatenácti hodin, a také o přednášku o eutanazii, kterou povede lékař a etik Vladimír Matějek. Přednáška se koná ve středu 23. září v malém salonku Pelclova divadla.
Setkání u piána se uskuteční na rychnovském náměstí. „Zahrají naši přátelé, kteří pomáhají šířit povědomí o hospici. K dispozici bude víno a těšit se můžete na mnoho zajímavých setkání," vzkazuje Martina Vrbová z hospice.

Na zářijové přednášce se příchozí dozví vše o eutanazii a hlavně si položí otázku: Ano, či ne? „Dotkneme se i tématu dříve vysloveného přání," vzkazují organizátoři.

„Právo na sebeurčení každého člověka nekončí tím, že už nemůže mluvit nebo není kvůli svému zdravotnímu stavu schopen o sobě rozhodovat. Už od roku 2001 může každý občan České republiky sepsat své dříve vyslovené přání, ve kterém může popsat, co si přeje nebo co si do budoucna nepřeje, když například bude v dlouhodobém bezvědomí (kómatu), bude trpět syndromem demence v pokročilém stadiu, nebo se ocitne v jakémkoli jiném nepříznivém zdravotním stavu, kdy už nebude schopen o sobě rozhodovat," dodávají organizátoři a na přednášku zvou širokou veřejnost.