V Bartošovicích lyžovali jen jeden jediný den. Museli vlek zastavit.

„Čekali jsme na slušný sněhový podklad, proto jsme vleky spustili až v pátek. Ve finále to byl jeden jediný den, kdy jely. Už v sobotu, kdy začalo pršet a tát, jsme sjezdovky museli zavřít,“ stěžoval si Jan Sotona z Bartošovic v O. h.

Poznamenal, že déšť napáchal nesmírné škody. „Sníh doslova mizí před očima. Nutně bychom potřebovali, aby nasněžilo a přimrzlo. Teploty se pohybují ale nad nulou,“ komentoval situaci Sotona.

Zdůraznil, že pokud nezačne vydatně mrznout, sníh nebude tát pouze z vrchu, ale i od mokré a teplé země.

Sjezdovku zavřeli také v Rokytnici v O. h. „Jsou tu vydřená místa, sníh je mokrý. Místy je sotva deset čísel sněhu. Museli jsme vlek zastavit,“ vyjádřil se Miroslav Rücker.

O poznání lepší situace panuje ve velkých střediscích. Deštné v O. h. a Říčky v O. h. tak mají své vleky v provozu. Samozřejmě v týdnu jich pouští méně než o víkendech. Sněhu tady je asi třicet centimetrů a sjezdovky jsou upravené.

 

Vlekaři pevně doufají, že se ráz počasí změní. Sleduji různé předpovědi. Dlouhodobá předpověď však není příliš lichotivá. Malá střediska jsou nucena prozatím uzavřít sjezdovky. Říčky a Deštné mají na svazích zhruba třicet centimetrů upraveného sněhu. Jediný problém je, že povrch je mokrý. Jejich vleky jsou vprovozu i ve všední dny.