„Je to špatné. Sníh je totálně mokrý. Dneska ani nelyžujeme. Nebyl důvod pustit vleky, v dešti neměl nikdo zájem vyrazit na svah,“ komentoval včerejší neutišitelnou situaci František Prouza ze Sport profi Deštné v O. h.

Pokračoval, že sice středisko má sněhu dost, ale nelze jej za těchto podmínek příliš upravovat. „Zásoby sněhu se nadělaly. Ale nyní je problém dostat se tam rolbou. Všechno je příliš mokré. Uvídíme, zda zprovozníme modrou sjezdovku. Pokud se v noci trochu ochladí, tak k ránu s rolbou vyjedeme,“ vysvětlil včera Prouza. Věří, že dnes vleky pojedou. O trochu lepší situace je v Říčkách v O. h. „Dnes tady jezdí patnáct lidí. Sníh je sice mokrý, ale je ho dost. Nejlepší podmínky jsou na červené sjezdovce,“ uvedl včera Petr Kánský ze Ski areálu Říčky v O. h.

Ani Říčkám se však vydatný včerejší déšť nevyhnul. Vlekařům teplé a srážkově bohaté počasí nyní neprospívá. Malá střediska musela zavřít. „Potřebujeme, aby se ochladilo. Sledujeme předpovědi počasí. V neděli by údajně mohlo zase sněžit. Tak uvidíme,“ uzavřel Kánský.

Deštenský a říčský areál by měl být tedy o víkendu lyžařům k dispozici. Je nutné ale počítat s mokrým sněhem, kterého je na sjezdovkách asi třicet čísel.