Kdy hraje český tým?Pátek 6. května v 19.15
Česko – Rusko

Sobota 7. května v 19.15
Česko – Lotyšsko

Pondělí 9. května v 19.15
Česko – Švédsko

Čtvrtek 12. května v 15.15
Česko – Norsko

Pátek 13. května v 15.15
Česko – Kazachstán

Neděle 15. května v 15.15
Česko – Dánsko

Úterý 17. května v 11.15
Česko – Švýcarsko

Dnes startuje totiž mistrovství světa v ledním hokeji. A fandit se bude také v okrese.

Na své si hokejový fanoušci přijdou v Častolovicích. „Zápasy mistrovství budeme promítat v kulturním domě U Lva," prozradil starosta obce Zdeněk Praus.

Na velkém plátně důležité sportovní přenosy, které sledují snad všichni v republice, bylo několikrát možné sledovat i v Kostelci nad Orlicí. Na začínající mistrovství tu zatím letos moc připraveni nejsou. „Nachystáno zatím nic nemáme, ale co nejdříve se poradíme, zda nabídneme přenosy z mistrovství v ledním hokeji na plátně," řekla Marta Klimešová z kosteleckého kulturní domu Rabštejn.

Zato Opočno pod svým patronátem přenosy vůbec nechystá, nicméně v několika restauracích si jistě fanouškové hokeje přijdou na své.

A fandit se bude také v menších obcích a vesnicích. Doudlebská restaurace Lena si připravila i tipovací soutěž.

„Lední hokej vysílat určitě budeme. Máme připravenou dokonce tipovací soutěž, symbolickou výhrou jsou tři piva," motivuje k návštěvě a fandění majitel Michal Zeman. A fanoušci? Ti už se nemůžou dočkat: „Těším se, až přijdu z práce do své oblíbené hospody. Když tam nebude místo, tak budu i ve stoje fandit našim v zápase s Rusy," svěřil se Jaroslav Brodina z Vamberka. Zápas Česko – Rusko se hraje dnes večer od čtvrt na osm.