Kanadské bodování nejlepších hráčů týmu SK Skalka1. Cvejn Tomáš  12 zápasů
24 bodů (18 branek + 6 asistencí)

2. Jarkovský Miroslav 15 zápasů
18 (4+14)
3. Žid Pavel  14 zápasů
16 (5+11)
4. Paštika Karel  15 zápasů
15 (12+3)
5. Kletečka Jan 12 zápasů
13 (7+6)
Za zmínku stojí výkony gólmana Jiřího Řízka, který v 15 utkáních inkasoval pouhých 45 branek, což znamená 3 góly na zápas. Řízkova úspěšnost se vyšplhala nad úctyhodných 97%.

Hokejový klub SK SKALKA hraje pouze soutěže neregistrovaných. V nich se pravidelně umisťuje v horní polovině tabulky. Na nejvyšší příčku se jeho hráčům zatím nepovedlo dosáhnout.

SK Skalka je od roku 2004 účastníkem soutěže neregistrovaných v Třebechovicích pod Orebem a doposud nejlepším konečným umístěním bylo druhé místo. Letos se ale podařilo historii klubových úspěchů přepsat! Skalka se dočkala celkového triumfu!

Mužstvo se naladilo
na vítěznou vlnu

Jak vypadala pohádková pouť za historicky premiérovým vítězstvím? Soutěže se letos zúčastnilo šest týmů (Skalka, Orel, Lípa, Max hokej, Black Team a Rokytno). Hraje se tříkolově systémem každý s každým.

Skalečtí sezónu zahájili zápasem proti Rokytnu, který vyhráli 6:4. Říká se „první vyhrání z kapsy vyhání", ale hokejisté Skalky se nenechali první úspěchem uspat. Důležitým vítězstvím v zahajovacím zápase se naladili na vítěznou vlnu. Další zápas proti Black Team vyhráli 8:3 a následně zdolali Lípu 8:4.
Ve čtvrtém utkání Skalecké vyzvali borci z týmu Orel. Nadějný náskok Skalky 4:1 dokázal soupeř ve třetí třetině úplně smazat (4:4). Skalečtí byli v té chvíli psychicky na dně a dramatický zápas směřoval k remíze. Jenže v poslední minutě kotouč převzal Cvejn, přenechal ho za modrou do tandemu Novotnému a ten vystřelil. První střelu brankář stačil vyrazit, ale pouze k najíždějícímu Cvejnovi, který 22 vteřin před závěrečnou sirénou rozhodl – 5:4.

Navzdory absencím nečekané vítězství

V dalším zápase navzdory absencím řady hráčů Skalka nečekaně porazila 4:1 papírově silnějšího soupeře – Max hokej. Vysoká výhra byla velkým překvapením, protože soupeř byl po téměř celý zápas lepší, ale své šance na rozdíl od Skaleckých neproměnil.
Druhé kolo Skalka zahájila duelem proti Orlu a tentokrát žádné drama nepřipustila – 7:1. Následně uštědřila debakl Lípě (10:0). V dalším urputném boji s Max hokejem se štěstí opět přiklonilo ke Skaleckým – 3:2. V závěrečných minutách zvonily tyčky branky jako zvony v neděli na kostele. V důležitém střetnutí se blýskli dva hráči. Dvořák za záda soupeřova gólmana dokázal umístit dvě střely a brankář Jiří Řízek se pro soupeře stal neprůstřelnou betonovou zdí.

Pokořili favorizovaný Black team i podruhé

Proti Black Teamu, který loňské ročníky s přehledem vyhrával, se Skalce povedl i druhý vzájemný zápas. Vyhrál 5:3. Následovala přestřelka s Rokytnem, která ukončila vítěznou sérii Skalky. Fanoušci v ní viděli 15 gólů, přičemž deset padlo do skalecké branky. Tým Rokytna oproti prvnímu kolu značně omladil a Skalečtí se nestačili otáčet. Přesto po druhém kole stále shlíželi na ostatní týmy z nejvyšší příčky tabulky. Na mysl se poprvé vkrádaly myšlenky na zisk premiérového titulu. Tým a jeho fanoušci začali snít o medailích a nejcennějším poháru.

Úvodní zápas třetího kola začali Skalečtí opět vítězně. Porazili Orel 3:1. Radost jim ale o týden později překazili borci z Max hokeje, kteří jim v tabulce dýchali na záda. Skalku porazili nejtěsnějším rozdílem 3:2, když zápas rozhodl nájezd v poslední třetině.
Po porážce se situace v čele tabulky značně zkomplikovala.

Skalečtí kalkulovali, jaké výsledky v závěrečných zápasech jim pomohou udržet pomyslný trůn. Došli k závěru, že hned následující zápas proti Black Teamu bude rozhodující. Nemohli ho prohrát.

V napínavém duelu držela Skalka minutu a půl před koncem těsné vedení 3:2. Hráči Black Teamu se však nevzdávali a zkoušeli powerplay se šesti hráči v poli. Brankář Jiří Řízek vyrážel jeden puk za druhým. Radost do srdcí skaleckých fanoušků a zároveň bezmoc na hole soupeře přinesla akce Jana Kletečky, který vypíchl křížnou přihrávku soupeře a vstříc prázdné bráně skóroval na konečných 4:2. K vytouženému triumfu v soutěži zbýval malý krůček – vyhrát jedno ze závěrečných dvou utkání.

„Tak jsme mistři, no a cóóó!"

Předposlední zápas proti Lípě navzdory nepovedenému úvodu Skalka vyhrála suverénním způsobem 11:3 a stvrdila tak nečekané, ale o to vzácnější zisk mistrovského titulu. Halou se neslo „Tak jsme mistři, no a cóóó!". V tomto utkání se parádně předvedl Paštika Karel, který vstřelil svůj první hattrick a 3x také překonal gólmana Václav Kletečka ml. (3+1). Poslední zápas sezóny již nemohl nic změnit na konečné první příčce Skaleckých. Těsná porážka 3:4 s Rokytnem jim už radost vzít nemohla. Putovní pohár ligy neregistrovaných poprvé putuje na Skalku.

Galavečer týmu SK SKALKA pro hráče a fanoušky v hospodě v Podbřezí získal pomyslnou třešničku na dortu. Slavilo se až do časných ranních hodin. Hokejisté děkují všem věrným fanouškům, kteří je podporovali na většině zápasů a byli pro ně důležitým šestým hráčem na hřišti. „Bez nich bychom to nezvládli", vzkazují.
Bilance SK Skalka
SK Skalka – vítěz ligy neregistrovaných v Třebechovicích získal v 15 zápasech 36 bodů při skóre 84:45.

Sestava SK Skalka: Řízek Jiří (brankář) – Cvejn Tomáš, Dvořák Jiří, Effenberk Leoš, Felcman Dušan, Jarkovský Miroslav, Kletečka Jan, Kletečka Václav mladší, Kovář Milan, Novotný Miloš, Pavlík Tomáš, Paštika Karel, Pokorný Pavel, Rejchrt Milan, Ryšavý Kamil, Valášek David, Volf Zdeněk, Žid Pavel, Ehl Tomáš, Janský Vít, Javůrek Miloš – Kletečka Václav starší (trenér), Jiří Hušek (kustod).

Tomáš Cvejn