Se spoustou skvělé muziky zahraničních i domácích kapel jsou ale bohužel každoročně spojeny také některé negativní jevy. Velká koncentrace lidí, nepořádek a především nadměrný hluk jsou trnem v oku obyvatelům přilehlých čtvrtí. Některé z nich neúnosnost hluku během minulého ročníku vyburcovala letos k sepsání petice, kterou zaslali městskému úřadu.


„Lidé už to nehodlají dále tolerovat, pokud se nic nezlepší, nezbyde, než postupovat soudní cestou,“ prohlásil v červenci Ladislav Mojžíš, obyvatel Sluneční stráně a zároveň jeden z členů petičního výboru. Místní obyvatelé nechápou, jak mohla Krajská hygienická stanice udělit nájemci pozemku pro letošní rok výjimku až do hodnoty 62 decibelů hluku.


Organizátoři letos podle nařízení KHS prováděli měření hluku na vlastní náklady. „V tuto chvíli však ještě výsledky měření neznáme, jejich zpracování je poměrně náročné,“ řekla včera odpoledne Eva Zelenková. Místní ale spokojeni rozhodně nejsou. „ Z pátka na sobotu byl hluk jednoznačně nejhorší za poslední roky,“ řekl Ladislav Mojžíš. „Na pana ředitele KHS budeme podávat trestní oznámení, protože si myslíme že takové výjimky udělovat nemůže,“ dodal. Podle jeho slov s organizátory festivalu jednali a dostali příslib, že se hluk omezí. Nic se však nezměnilo