Městská policie v Dobrušce bude o rozšíření působnosti jednat s Opočnem.

Svou působnost rozšířili strážníci v Dobrušce. V Týništi posily stále hledají.
„Nedávno jsme přijmuli policistku, ale ženu nelze posílat řešit rvačky do zábavnýchzařízení. Chybí nám mužská posila,“ uvedl velitel strážníků v Týništi Martin Štěpánek. Zdejší strážníci provádí hlídky nejen po Týništi, ale i v přilehlých obcích jako jsou Rašovice, Křivice, Petrovice a okolí Štěpánovska. „Občas zajíždíme do Borohrádku a Čermné nad Orlicí. Převážně ale k takovým menším věcem,“ dodal Martin Štěpánek.
O Rohenice a České Meziříčí rozšířili působnost strážníci v Dobrušce. „Nastoupili k nám další dva muži. V těchto obcích od minulého týdne provádíme pravidelné hlídky,“ pochlubil se velitel Luboš Adamec. Jak také dodal, další jednání o možných pravidelných hlídkách povedou s nedalekým Opočnem a Přepychami.
Dozor nad výtržnictvím mladistvých zvýšili i strážníci v Kostelci. „Každou středu se na koupališti konají diskotéky. To s sebou přináší ničení dopravních značek, zeleně a podobně. Rozhodli jsme se proto na tento den posílit hlídky,“ prozradil velitel strážníků Petr Černohorský.