Lyžařské zájezdy
Týdenní volno ratolestí může zkomplikovat život hlavně rodičům pracujícím ve velkých podnicích. Dovolená se tu totiž vybírá celozávodně. V kvasinské Škodovce tento problém vyřešili lyžařským zájezdem. „Zaměstnanci měli možnost přihlásit své děti na lyžařský kurz, který probíhá právě o jarních prázdninách. Mohou tak do práce a o dítě bude postaráno,“ uvedl tiskový mluvčí firmy Jaroslav Černý.

Stejnou možnost mají i zaměstnanci vamberecké firmy ESAB. „Lyžařský zájezd o jarních prázdninách pořádáme každý rok a vždy je plno. Organizujeme také dva letní tábory,“ vysvětlila Květa Linhartová z odborů firmy.

Dalším řešením je také využití nabídky domů dětí a mládeže. Některé z nich nabízejí i programy na několik dní. „Pro děti z prvního stupně máme připravený program s názvem Křemílek a Vochomůrka na prázdninách. Začíná v pondělí ráno a končí ve středu odpoledne. Pro děti je zajištěn nocleh, jídlo a samozřejmě program,“ uvedla ředitelka týnišťského Sluníčka Naděžda Pojezdalová.

Domy dětí a mládeže chystají na prázdniny výtvarné dílny a výlety. Rychnovské Déčko vyrazí do bazénu, vamberecké DDM na bowling, týnišťské Sluníčko na hory.

Pomoc prarodičů

Vítanou pomocí při hlídání dětí jsou samozřejmě prarodiče. „Jeden den si vezmu volno já, další manžel. Více volných dní si dovolit nemůžeme, takže nám bude muset pomoct babička,“ popsala situaci matka dvou dětí Šárka Ehlová ze Solnice.

Rodičům předškoláků jarní prázdniny takovou starost nedělají. Většina mateřských školek funguje i příští týden. Některé svůj provoz neomezily vůbec, jiné ho přizpůsobily zájmu rodičů. „Pokud měli rodiče zájem, vyplnili dotazník a své dítě mohou přivést. Otevřeme tři třídy z pěti,“ uvedla Božena Podhájecká, zástupkyně ředitelky Mateřské školy Mánesova v Kostelci nad Orlicí.

Rodiče, kteří měli to štěstí a oba dostali volno, vyrážejí s dětmi na hory. „Já i manžel jsme si vzali dovolenou, a tak vyrážíme na celý týden se syny lyžovat,“ uvedla Jitka Tošovská z Ještětic.

LUCIE KUDLÁČKOVÁ
DDM Kostelec nad Orlicí
Pondělí 9.2.2009 Výroba svíček
Poplatek 40,- Kč
Úterý 10.2.2009 Keramická dílna
Poplatek 50,- Kč
Středa 11.2.2009 Kostelecký milionář
Poplatek 5,- Kč
Začátek programů vždy v 9 hodin v DDM v parku. Předpokládaný konec 11,30 hodin

Připravované akce na měsíc únor21.2.2009 / sobota / Keramická dílna od 9 do 11,30 hodin 18.2. – 16.3.2009 Příroda v zimě
výstava se koná v prostorách DDM
přístup pondělí až čtvrtek 9.00 – 15.30
vstupné – dospělí 10,- Kč, děti – 5,- Kč
Podrobnější informace na letáčcích nebo na telefonu 494 323783.


DDM Sluníčko Týniště nad Orlicí
pondělí 9. 2. a úterý 10. 2. ZÁJEZDY NA HORY


pondělí 9. 2. – středa 11. 2.
KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA NA PRÁZDNINÁCH
Pro 1. stupeň, nástup v pondělí v 8.00, konec ve středu v 15 hod.,
cena 430,- (nocleh, jídlo, výlet do bazénu, materiál, režie).
Přihlášky jsou k dispozici ve Sluníčku, počet míst je omezen.

středa 11. 2. DLOUHÁ NOC pro 2. stupeň
začátek ve středu v 18 hod., konec ve čtvrtek ve 12 hod.
S sebou: přezůvky, pohodlné oblečení, spacák, jídlo a pití na večer,
100,- Kč (režie, snídaně, materiál)

pátek 13.2. VALENTÝNSKÉ SLAVNOSTI
od 17 hod. Diskotéka pro 2. stupeň ve Velvetu, vstupné 20,- Kč.