„Soutěž jsme uspořádali proto, abychom mohli vyzkoušet a ochutnat jaké lahůdky se připravovaly před více než 180 lety. Protože se loni setkala s nebývalým zájmem, rozhodli jsme se také pro rok 2012 v započaté tradici pokračovat," vysvětlila organizátorka Marie Otavová.

Vlastnoručně vyrobené vánoční cukroví musí soutěžící předat nejpozději do 18. prosince do sídla společnosti Kultura RK. Slavnostní vyhodnocení spojené s ochutnávkou a předáním cen  se uskuteční 19. prosince v 16 hodin ve Společenském centru na výstavě Betlémy z kraje Orlických hor.

Změna historických měr na současné

„Nezapomeňte, že ten, kdo by chtěl oprášit nějaký recept paní Dobromily, se musí připravit  na převody historických měr na současné. Věříme, že také letos soutěžící prokáží kreativitu a dokáží vytvořit podle starých receptur sladkosti nejen vzhledově atraktivní, ale také chuťově lahodné a že si soutěžící obohatí svoji zlatou knihu receptů o další lahůdky," doufá Marie Otavová.

V roce 1825 dokončila v Rychnově nad Kněžnou Magdalena Dobromila Rettigová svoji slavnou Domácí  kuchařku, která se tehdy stala  nejoblíbenější českou kuchařskou knihou, obsahovala bohatou škálu receptů pro přípravu masitých i postních jídel.

Rettigová byla znalkyní koření i jeho léčebných účinků. Během svého desetiletého pobytu v Rychnově vyučovala mladé dívky, jak si mají počínat v domácnosti. Dbala na čistotu a pořádek v kuchyni i na estetiku stolování. Protože rodiny bývaly dříve početnější, byly  také recepty uváděny ve větších dávkách, ale především také v docela jiných mírách.

Domácí kuchařka se těšila takové oblibě, že vycházela více nežli sto let. Kromě návodů na běžná jídla, nechyběly také recepty na přípravu sladkostí a cukroví.   (bn)

Vítězné recepty z loňského roku

ŠLEHAČKOVÉ HVĚZDIČKY
Těsto: 50 dkg hladké mouky, 
1 ztužený tuk, 250 ml smetany ke šlehání

Ztužený tuk nastrouháme, přidáme mouku,  smetanu a  uděláme těsto,  které dáme ztuhnout.
Pak vykrájíme silnější plát, ze kterého vykrájíme hvězdičky, rozložíme je na pečící papír na plech a dáme péci do vyhřáté trouby na 190 stupňů, necháme vyfouknout, pečeme cca 10-12 minut. Poté ještě horké obalujeme v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým cukrem.

ČOKOLÁDOVÉ LANÝŽKY
Těsto:  10 dkg  marcipánu, 25 dkg hladké mouky, 8 dkg  moučkového cukru, 12,5 dkg tuku (másla), 1 vanil. cukr, 2 žloutky
Zpracujeme v těsto, které necháme do druhého dne odpočinout. Pak postupně vyvalujeme silnější plát, vykrajujeme různé tvary ( vždy na sudo ) a pečeme ve vyhřáté troubě cca 8-10 min. do lehkého zrůžovění.

Krém: ve vodní lázni smícháme:
15 dkg hořké čokolády, 2,5 dkg másla, 5 dkg moučkového cukru
1  lžíce rumu, 10 dkg  žervé
Po spojení všech surovin přendáme krém do porcelánové mističky a necháme v lednici zchladnout.
Poté slepuje vždy 2 kousky k sobě, necháme důkladně ztuhnout. Pokud k sobě oba kousky pevně drží,  máčíme je v čokoládové polevě  (čokol. na vaření + malý plátek Omegy) a druhou barvou polevy (v malém sáčku)   kreslíme vzory.