Bude  to zde jeho první návštěva, stejně tak jako na Trutnovsku, kam také zamíří. Do rychnovského okresu měl Miloš Zeman zavítat již v loňském roce, nakonec ale byla jeho návštěva odložena.

Spolu s prezidentem Milošem Zemanem navštíví Královéhradecký kraj i jeho manželka Ivana Zemanová. „Program paní Zemanové bude separátní od programu prezidenta a bude znám v příštím týdnu," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.
Hlava státu podle plánu nejprve zavítá do Dobrušky, kam dorazí ve středu 18. února. Zde bude zahájena konference se zastupiteli města. Svou návštěvou poctí ale také obyvatele města, s kterými se setká ve Společenském centru kina 70.

Na besedu s prezidentem Milošem Zemanem mohou obyvatelé dorazit ve středu 18. února v 16:30 do zdejšího společenského centra, kde mohou hlavě státu pokládat dotazy. „Momentálně ještě domlouváme detailní rozvrh zdejší návštěvy," prozradil k plánovanému setkání starosta Dobrušky Petr Tojnar. Více se dozvíte již brzy také na webových stránkách města.

Dobruška ale není jediné místo, kam se prezident na Rychnovsku podívá, jeho další cesta bude směřovat po denní odmlce v pátek 20. února také na místo, kde je zaměstnáno nejvíce obyvatel z rychnovského okresu, tím je kvasinská automobilka. Miloš Zeman samozřejmě při své páteční návštěvě neopomene ani okresní město. Zde mohou obyvatelé zavítat na setkání pořádané ve Velkém sále Pelclova divadla.
Kromě Rychnovska vyrazí hlava státu také do trutnovského okresu, konkrétně do Trutnova a Dvora Králové, ve čtvrtek 19. února. ⋌⋌Více na straně 7