Podle nich jít volit stejně nemá smysl. Někteří senioři vzhledem ke svému věku nepovažují svůj hlas za důležitý, podle nich by měli volit mladí, ty ještě čeká jistá budoucnost.

Ale někde senioři překvapili. Například v Dobrušce ve volebním okrsku číslo 6.

Volební komise uvedla: „Volit přicházeli především lidé staršího věku. Ti volby nevynechají. Berou je jako občanskou povinnost." V Javornici se prý věková hranice lišila. Vhazovat obálky se svými hlasy do urny chodili voliči napříč věkovými generacemi.

Očima voličů: Byli jste volit?

Letos jsem volit nebyl. Měl jsem jiné povinnosti, které mně to neumožnily. I když stejně nevím, jestli by můj hlas něco změnil. Začínám být k volebnímu dění postupem času skeptický.
Václav Preclík

Volit jsem šla, myslím, že je důležité snažit se rozhodnout, co se bude dít ve vašem městě či obci. Překvapilo mě, že volební účast byla pouze kolem padesáti procent, když se jedná o tak důležité volby.
Jana Bárnetová

Bydlím v Opočně. Volit ale v poslední době nechodím, protože trvalé bydliště mám stále vedené v České Lípě, odkud jsem se sem přistěhoval. Je to na mě příliš daleko.
Jaroslav Tomek

Volit jsem byla, beru to jako povinnost, aspoň má člověk pocit, že pro svůj názor něco udělal.
Anna Kalová

Volím, protože jsem ráda že mám možnost podpořit lidi, kteří chtějí něco pro nás všechny udělat a tohle je jediná možnost jak jim k tomu pomoci.
Lucie Janigová