Celkové náklady na rekonstrukci Hradební ulice v Opočně dosáhly na více než 5,6 milionů korun, využita přitom byla i dotace Ministerstva pro místní rozvoj.

„Původní asfaltový povrch s četnými výtluky a nesouvislý chodník byl během několika měsíců nahrazen žulovou dlažbou. Po celé délce komunikace byl vydlážděn odvodňovací žlab. Okolní nezpevněné plochy jsou vytvořeny ze „štěrkové zeleně“, která před budovou základní školy slouží jako parkoviště pro několik automobilů, jiné části jsou pouze zatravněny nebo osázeny cibulovinami a trvalkami,“ stojí v tiskové zprávě města.

Podívejte se na video z letošního jara z průběhu oprav v historickém centru Opočna, do oprav se pustila také správa zámku, a to zdi zámeckého parku v jeho horní části u letohrádku.

Pohled do Hradební ulice v historickém centru Opočna a na část opravované zdi zámeckého parku. | Video: Deník/Jana Kotalová

Ulice nově osvětlují halogenidová svítidla na dekorativních stožárech stejného typu jako v přilehlých ulicích. A také lavičky a odpadkové koše byly použity podobného typu jako v celé pěší zóně.

„Jednou z dominant Hradební ulice je nyní 45 cm vysoký ocelový květináč umístěný na křižovatce s Cestou světla, osázený trvalkami. Komunikace je nově jednosměrná, vjezd je povolen z ulice Zámecká,“ upozorňuje na závěr město.

S využitím tiskové zprávy