. Program na hlavním pódiu skončí dnes kolem půlnoci, na dalších scénách jsou připravena vystoupení rapperů až do pondělních ranních hodin, řekla ČTK mluvčí festivalu Tereza Reindlová.

"Lidé před náročným nočním programem odpočívají, odhadem polovina vyrazila do centra města na nákupy, zbývající využívají písečné pláže a možnosti koupání v jezeře, které je součástí festivalového areálu," řekla Reindlová. Organizátoři podle ní zatím nemuseli řešit žádnou mimořádnou událost, na letišti dosud vystoupily všechny slibované formace, celkem se letošního Hip Hop Kempu zúčastní více než 500 vystupujících.

Na hradeckém letišti se představily například Heltah Skeltah, EMC či rapperka Bahamadia. Dnešní program odstartuje na hlavním pódiu v 17:00, během večera se milovníci hip hopu mohou těšit například na formaci DJ Vadim's Soundcatcher Soundsystem, tuzemské PSH, slovenský Kontrafakt či americké MOP. Součástí festivalu jsou také tradiční souboje rapperů a klání tanečníků v break dance. Více podrobností o programu je možné najít na www.hiphopkemp.cz.

Kvůli konání festivalu jsou na silnici podél letiště dopravní omezení, například snížená rychlost jízdy či zákaz předjíždění. "Zatím nemáme hlášeny z areálu letiště či jeho okolí žádné komplikace," řekl v neděli odpoledne ČTK operační důstojník královéhradecké policie.