Pořadatelé očekávají do dnešního večera příjezd dalších dvou až tří tisíc vyznavačů rapu a hip hopu, řekla dnes ČTK mluvčí festivalu Tereza Reindlová.

"Do Hradce Králové přijeli všichni vystupující, program pokračuje podle plánu. Návštěvníci během dne odpočívají a využívají možnost koupání a občerstvení na jezeře a další atrakce," uvedla mluvčí. Mnoho z návštěvníků festivalu zamířilo během dne také do centra Hradce Králové a do obchodních domů, aby si doplnili zásoby potravin a nápojů.

V okolí letiště platí kvůli zvýšenému pohybu příznivců hiphopové kultury dopravní omezení. Policie do dnešního odpoledne nezaznamenala v souvislosti s festivalem žádné komplikace a na letišti nezasahovala, řekl ČTK operační důstojník královéhradecké policie.

Pořadatelé festivalu museli oželet jedno z pódií, které se částečně zřítilo při čtvrteční bouřce. Na něm se měly od pátečního odpoledne konat exhibice tanečníků break dance. "Celý program jsme přesunuli do jednoho z volných hangárů, žádné jiné problémy jsme zatím nezaznamenali," řekla Reindlová.

První festivalovou noc zakončilo společné vystoupení formace Heltah Skeltah s EMC, Dave Ghettem a Black Milkem. Dále fanoušky čekají vystoupení americké rapperky Bahamadia, DJ Vadima, MOP či kalifornského tria Dilated Peoples. Více informací o programu je možné najít na www.hiphopkemp.cz.