Během prázdnin mají klienti Ústavu sociální péče Domečky a členové občanského sdružení Orion opravdu pestrý program: léto plné výletů, sportu a her.

Skupinové výlety

V Domečcích už mají klienti, kterých je k dnešnímu dni celkem sto osm, letní rekreace za sebou. Během prázdnin se spíše pořádají skupinové jednodenní výlety. V neděli se pak všichni společně chystají do Starého Města pod Sněžníkem na čtrnáctidenní pobyt pro mentálně postižené z celé republiky. Akci pořádá trutnovská Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP).

Indiánský tábor

Občanské sdružení rodičů a přátel dětí s hendikepem Orion pořádá během léta po několik týdnů prázdninovou družinu. „Děti dělají různé výtvarné činnosti, zpívají, mají i nějaká cvičení a sportovní aktivity,“ popisuje družinový program předsedkyně sdružení Ilona Mikušová.

Celkem osmnáct dětí, mezi nimi i tři vozíčkáři, si před pár dny užilo týden na indiánském táboře v Záměli. „Měli jsme dostatek osobních asistentů, bylo to moc fajn,“ dodává Ilona Mikušová.

Na hory i k moři

V srpnu se mohou někteří těšit k moři do italského letoviska Caorle, další skupina vyráží spolu s rodiči na sportovně–hravý program do Beskyd. Těsně před koncem srpna se v Albrechticích nad Orlicí koná sportovní setkání Orion Cup, už tradiční akce pro děti zdravé i s hendikepem a jejich rodiče. Děti si také každoročně hrají na kulinářské porotce a hodnotí výtvory svých rodičů v soutěži o nejlepší kuchařku.

(řek, jol)