VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak jsme fotografovali hejtmana na titulní stranu

Hradec Králové – Hlavní nádraží, 1. nástupiště vlevo aneb Jak jsme fotografovali hejtmana na titulní stranu

2.1.2010 1
SDÍLEJ:

Fotografie hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France není civilní – uniforma včetně čepice z něj na chvíli udělaly strojvedoucího. Hejtman v tomto převleku se nechal fotografovat pro titulní stranu prvního vydání Deníku v roce 2010Foto: DENÍK/ David Taneček

Byl konec listopadu, když šéfredaktor východočeské redakce Deníku Jan Korbel přišel s myšlenkou nabídnout vám, čtenářům, v prvním novoročním vydání Deníku netradiční podívanou: velkou magazínovou fotografii hejtmana v převleku, který si sám vybere. Záměrem nebyla prvoplánová recese – převlek měl symbolizovat nejdůležitější cíl nebo událost roku 2010.


Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc zpočátku váhal. „Nejdůležitější pro mě bude získat pro rozvoj kraje co nejvíce peněz z Evropské unie,“ reagoval během prvních jednání o podobě novoroční fotografie. Představa, že by na ní v klotových rukávech přepočítával bankovky v kufříku plném eur, ho ovšem nenadchla.

O pár dnů později byly na stole další dva návrhy: pro Královéhradecký kraj bude v příštím roce aktuální stále nedostavěná dálnice a potřeba konečně uvést do života systém integrované dopravy.

Obě myšlenky nabízely řadu stylizací: od hejtmana – stavbaře pracujícího na současném konci dálnice až po hejtmana – strojvedoucího.
Nakonec vyhrály vláčky.

Do vlaku!

Měli jsme štěstí – pánové z Českých drah nám bez dlouhého přemlouvání vyšli vstříc. Ve středu 30. prosince v devět hodin ráno jsme díky nim měli na hlavním nádraží v Hradci Králové na rovných padesát minut k dispozici mimořádně přistavený vlak i uniformu s čepicí a píšťalku. Náhodě jsme neponechali ani pohodlí a teplo našich hostů – na nástupišti spočinul košík s termoskami plnými horkého čaje.

Vše další bylo v rukou našich fotografů Davida Tanečka a Jana Jelínka. Bylo na nich, aby pořídili nejen krásné, přímo výstavní stylizované fotografie hejtmana, ale aby zaznamenali i sebe navzájem, při práci.

S Milenkou

„Říkejte mi, kam se mám dívat,“ žádal Lubomír Franc fotografy. „S pózováním nemám moc zkušeností.“ A tak vzduchem létalo Tam, Na mě, Do dálky… Až jsme si při tom dívání všimli nápisu na „naší“ lokomotivě. Zněl – MILENKA. Strojvedoucí prý svým lokomotivám dávají jména.
Seznámili jsme Lubomíra France s naším objevem i úvahou, že jeho společné fotografii s lokomotivou by slušel titulek Hejtman s MILENKOU. Pobaveně se zasmál, dopil ovocný čaj z termosky a rozloučil se. Zdálo se, že si svůj neobvyklý pracovní program docela užil.

Autor: Ivana Fričová

2.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Ve Dvoře Králové přivítali hrocha. Znovu přijel z Německa

Královéhradecko, Dvůr Králové - Samec Mike přijel v úterý do Zoo Dvůr Králové, aby tu doplnil dvě stávající samice Hulu a Monu. Přijel z německého Stuttgartu i s ošetřovatelem, který mu v prvních dnech v krytém zimovišti vypomůže s aklimatizací. 

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Operní hvězda v Trutnově. Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka zazpíval v pondělí večer před vyprodaným sálem trutnovského Uffa muzikálové melodie v rámci hudebního festivalu Trutnovský podzim.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení