Závody jsou největší akcí Sboru dobrovolných hasičů v Tutlekách.

 

„Pořádáme již desátý ročník noční soutěže, letos nás však poprvé zařadili do podorlické ligy. Je to náš nápad. Před deseti roky, kdy vznikl, se nic podobného v okolí neběhalo a jezdila k nám družstva až z Liberecka,“ komentoval sobotní akci Martin Keprta, člen tutleckého soutěžního družstva SDH a zároveň rozhodčí základny pro ženy.

Zatímco na deset sedmičlenných družstev žen čekalo deset metrů k základně a sedmdesát do kopce (trať 2B), muži měli stoupání ještě o dvacet metrů delší (trať 3B). „Je to naše premiéra, a tak jsem z toho měla strach. Nakonec jsem však s výkonem spokojená,“ svěřila se Michaela Faltysová z SDH Vrbice (foto vlevo dole), který soutěž zahájil.

Noční soutěž by však nemohla fungovat bez časomíry. „Zařízení používáme od roku 1985. V bývalém Východočeském kraji jsou pouze tři. Zde jsme letos poosmé, ale tentokrát bez soutěžního družstva,“ prozradil vedoucí časomíry za čtvrt milionu korun Miroslav Franc z SDH Černovír na Orlickoústecku, kde se běhá mladší noční útok v Přívrati.