Dobrovolní hasiči tak budou moci zanedlouho využívat nové prostory. Na opravu stávající hasičárny padnou milionové částky. Stav budovy je už ale dlouhodobě nevyhovující.

Hasiče čeká 
nová střecha

„Rekonstrukce se bude týkat hlavně zateplení celé budovy, střechy a také výměny oken. Původní střechou už dovnitř zatékalo, takže je třeba položit celou novou," vysvětluje, co vše je třeba zrealizovat, starosta Čermné nad Orlicí David Joska.

Rekonstrukce hasičárny se plánovala několik let, byl to dlouhodobý problém. Podle slov starosty Davida Josky ale na opravu chyběly dostatečné finanční prostředky. Chátrající budova ale změnu k lepšímu rozhodně potřebovala.

Opravy přesáhnou dva miliony

Stavební akce vyjde celkově na dva miliony dvě stě tisíc korun. Obec ji hradila částečně ze svých prostředků. Na tuto investici získali také dotaci ve výši jeden a půl milion korun. Oprava budovy hasičské zbrojnice v místní části Malá Čermná je v současné době v plném proudu, dokončeno by mělo být už v polovině listopadu.

Venkovní prostory nebudou to jediné, co chtějí na hasičské zbrojnici v Malé Čermné změnit k lepšímu. Plánují také rekonstrukci vnitřních prostor. Ta se bude týkat například nového sociálního zařízení. V hasičárně by mělo vzniknout také nové zázemí pro místní dobrovolné hasiče. Opravy budovy odstartovaly v Malé Čermné na konci září. Momentálně jsou stavební práce v plném proudu.