Do svého vozového parku převezmou mezi dobrovolnými jednotkami cisternovou automobilovou stříkačku také hasiči ze Lhot u Potštejna.

„Vzhledem k tomu, že HZS HKK obnovil v posledních dvou letech všechny prvovýjezdové cisterny, převádí přebytečnou techniku právě jednotkám sborů dobrovolných hasičů, kde bude nadále sloužit,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Protiatomový kryt v podzemí rychnovského zámku vyrostl mezi lety 1963 až 1965.
Projděte s námi kryt pod zámkem v Rychnově. Byl pro okresní komunistickou elitu

Ta také zve veřejnost v neděli 19. května na den otevřených dveří na stanicích a zařízeních HZS Královéhradeckého kraje: „V rámci stanic bude možné nahlédnout i do speciálních výcvikových zařízení, jako jsou třeba polygon pro výcvik ve výšce a nad volnou hloubkou ve Velkém Poříčí nebo klecový polygon pro výcvik zásahu ve složitých podmínkách v Rychnově nad Kněžnou. Z centrální stanice Hradec Králové (nábřeží U Přívozu) se akce pro veřejnost přesouvá na hasičský stadion v ul. Botanická v Hradci Králové, a to z důvodu rekonstrukce stanice. Profesionální hasiči v Hořicích pak budou na provizorním stanovišti v ul. Sladkovského kvůli konání motocyklového závodu.“

Mohlo by vás také zajímat: Kam o třetím květnovém víkendu? Lákat bude nejen Potštejnská pouť

Zdroj: Deník/Jana Kotalová