Letos proběhl první zahajovací ročník ligy mládeže Rychnovského okresu, kterou pořádá Okresní sdružení hasičů. Do ligy bylo zařazeno šest pohárových soutěží, pořádaných sbory našeho okresu. Soutěžilo se v uzlování, disciplínách CTIF, běhu na 60metrů s překážkami, štafetě 4x60m a v neposlední řadě požárním útoku. V jednotlivých soutěžích družstva sbíraly body za umístění a zvítězilo družstvo s největším počtem bodů.

První soutěží byla Provozská uzlovka  a naše družstvo starších žáků zde obsadilo 3. místo.

Druhá soutěž proběhla v Bystrém v Orl. h. v disciplínách CTIF, i zde naše družstvo bodovalo a skončilo na druhém místě.

Třetí soutěží byla Kvasinská šedesátka v běhu jednotlivců na 60m s překážkami. Do této soutěže náš kolektiv nasadil 6 jednotlivců – 2 chlapce a 4 dívky. Z dívek se nejlépe umístila Karolína Kulhavá, která skončila na 2 místě. Další dívky skončili na 5. Tereza Kulhavá, na 6. místě Tereza Lemfeldová a na 7. místě Kateřina Melicharová. I chlapci  zabodovali: Patrik Vondřejc obsadil 2. místo a Matěj Melichar 5. místo. Celkově v součtu časů naše družstvo obsadilo první místo, což nám v průběžném pořadí ligy zajistilo postup do čela tabulky.

Další v pořadí čtvrtou soutěží byl Opočenský pohár , kde se soutěžilo v požárním útoku a štafetě pro 8 členů. Naše družstvo skončilo na čtvrtém místě, odvezlo si tedy bramborovou medaili, ale v průběžném bodovém pořadí si stále drželo první místo.

Pátou pohárovou byl  Čánecký pohár, kde se soutěžilo v disciplíně požární útok. I zde jsme zabodovali a odvezli si z Čánky druhé místo.

Poslední soutěž nás čekala na domácí půdě 31. srpna v Křovicích na Hasičském klání, kde jsme soutěžili v disciplínách požární útok a štafetě 4x60m. Na tuto soutěž jsme se poctivě připravovali. Vyplatilo se! S poměrně velkým náskokem nad ostatními družstvy naše družstvo bralo 1. místo. Což pro nás znamenalo celkové vítězství v prvním ročníku ligy mládeže. Slavnostní vyhlášení soutěže pak proběhlo v Olešnici u RK, a to 5. října na zahajovacím závodě celostátní hry Plamen.

Naše družstvo však nelenilo ani během roku a účastnilo se i různých pohárových soutěží pořádných okolními sbory a v první řadě celostátní hry Plamen, kde se již po druhé v řadě umístilo na třetím místě v okresním kole. Dalším naším úspěchem byl postup našich pěti jednotlivců na krajské kolo do Trutnova v disciplíně běh na 60m s překážkami, kde se nejlépe umístila Karolína Kulhavá, která stanula těsně pod bednou na čtvrém místě. Dalšími úspěchy byla umístění na  pohárových soutěžích  – ve Valu 1. místo, na Záhornici 1. místo, v Bohuslavicích 3.místo a v Ledcích 1. místo.

Z pozice vedoucího kolektivu mládeže v Křovicích a trenéra starších žáků musím svým svěřencům poděkovat za výkony, které v předešlém roce předvedli, za soudržnost kolektivu a dobrou atmosféru, která v našem družstvu panuje.

Na závěr nesmím zapomenout, že pracujeme i s mladšími dětmi. A to v kategoriích mladších žáků a přípravky. S mladšími žáky sice takové úspěchy  nesklízíme, ale pevně věřím, že se to v nadcházejících ročnících k dobrému obrátí.

Václav Andrš vedoucí kolektivu mládeže a starosta SDH Křovice